A távolsági bérletek hogyan érvényesek?
Arra gondolok, hogy pl. van egy 30 km-es bérlet Fonyód-Balatonföldvár útvonalon (fiktív viszonylat), erre ráírják, hogy honnan hova, és csak ezen a szakaszon jó, vagy bárhol (Pl. Fonyód-Zalaegerszeg) 30 km-es úton, úgy, hogy csak a kezdőállomást írják rá?
Illetve buszon és vonaton is ugyanez a módszer?
M Á V :
„3.1.6.
Érvényességi terület
A bérletre a vasúti társaság a megrendelő kívánságának megfelelő viszonylatot ráírja. A jegy ezen a viszonylaton belül olyan útvonalon át érvényes, amelynek távolsága nem hosszabb, mint a jegyen feltüntetett kilométer-távolság.
A viszonylat nélküli bérlet kiadását a MÁV-START Ügyfélszolgálati Központja engedélyezheti. A viszonylat nélküli bérletet a vasúti társaság „B” megjelöléssel látja el.”
V O L Á N :
„Tudnivalók a teljes árú bérletekről helyközi (elővárosi, regionális és országos) autóbusz közlekedésben”
„Helyközi bérlet az utas által meghatározott viszonylatra váltható meg. A megadott viszonylaton belül a bérlet az érvényességi idején belül korlátozás nélkül használható. Más viszonylatban történő utazásra érvénytelen.
Az utazási viszonylatot nem tartalmazó bérlethez VOLÁN pénztárban kiállított fényképes bérletigazolvány szükséges. A bérletigazolvány a kiállítást követő 10-ik év december 31-ig érvényes.
A bérletszelvényre a bérletigazolvány számát, vagy a személyazonosításra szolgáló egyéb igazolvány (személyazonossági igazolvány, útlevél) számát fel kell tüntetni. A kitöltetlen bérletszelvény utazásra érvénytelen.”
Más, fiktív példával:
Van T település; tőle keleti irányban, 28 km-e: K település van; tőle nyugati irányban, 26 km-re NY település található.
Ha T-ből, 30 km-es bérlettel, bármerre lehetne utazni, akkor a K és NY közti 54 km-es szakaszon is lehetne - például, T-ben való átszállással - közlekedni a bérlettel. Pedig, az 54 km-hez szükséges bérlet ára kb. kétszerese a 30 km-esének.
Ezért kötik viszonylathoz: adott 2 megálló, illetve állomás között használható. (Persze, a 2 megálló, illetve, állomás között is, bármelyiken, fel-, illetve le lehet szállni vele.)
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek.
Városiként kicsit nehéz átlátni ezeket, mert itt ugye bárhova mehetsz a városhatáron belül, kötöttségek nélkül. De már kezdem érteni a helyközi/távolsági bérletek "működését".
Felmerült még bennem, hogy a bérlet viszonylatán belül bárhol fel-lehet szállni, olyan buszra is, ami csak a kiinduló vagy csak a célállomást érinti, és csak az út egy részére használnám? Pl. a fenti esetben Fonyód-Bföldvár bérlet jó Fonyód-BBoglár útra vagy BBoglár-BFöldvár útra is? Remélem, érthető, mire gondolok. :o)
És bármelyik Volán buszára felszállhatok vele, amik arra járnak? Nincs megkötés e téren,
És mi a helyzet az útvonal tekintetébven? Pl. egy Fonyód-Siófok között megy egy busz 50 km-en (közvetlen járat), egy busz meg 70 km hosszan, (pl. Kaposvár kerülővel (fiktív táv)), mindkettőre felszállhatok a Fonyód-Siófok bérlettel?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!