Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hülye kérdés, de a metrón,...

Hülye kérdés, de a metrón, amikor a lengő kapaszkodót fogjuk, menetiránnyal megegyező irányban érdemes állni, hogy ne csúszkáljon és minél stabilabban álljunk? Vagy mindegy, hogy milyen irányban? (igen, vidéki vagyok)

Figyelt kérdés
2015. nov. 17. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Régen jártam iskolában, de nem régen még éltem. Nem tudok vidéki fizikáról, meg pestiről.

Vagy nem értem a gondodat, vagy az a válaszom, hogy tökéletesen mindegy. Ha nem rögzített, akkor így is, úgy is tud csúszkálni. A keresztirányú meg kimozdulhat a fül előre is, hátra is.

2015. nov. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy vidéki vagyok, mert nem sokszor jártam Pesten, és nem sokat utaztam metrón :)
2015. nov. 17. 23:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, de a fizika akkor is ugyanaz.
2015. nov. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy lefelé minél nagyobb erő húzza azt a kapaszkodót. Egyébként pedig lassítàs-gyorsításkor a menetiránnyal párhuzamosan jobb állni, ívben pedig inkább merőlegesen. De ez akkor is így van, ha nem lengő kapaszkodóba kapaszkodsz.
2015. nov. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szálljál fel egy buszra és tapasztald ki hogy ott hogyan kell kapaszkodni mielőtt elmész Budapestre.
2015. nov. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Beviz Elek ***** válasza:
Huhh öcsém... Felszállsz és meglátod hogy hogy kényelmesebb. Mi lesz ha egyedül leszel egy napig és enned kell?
2015. dec. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!