Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Más ember is gyülöli a buszozá...

Más ember is gyülöli a buszozást, vagy csak én?

Figyelt kérdés
undoritó bunkó soförök, undoritó büdös emberekel vagy összezárva, szar állapotban lévő buszok jönnek ráadásul, gusztustalan

2015. szept. 28. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Én akkor utáltam meg (de akkor az összes tömegközlekedést), mire nagy sokára megvettem az első ütött-kopott autócskámat és ahhoz hozzászoktam.

Ha valami miatt mégis a tömegközlekedést kellett választanom, hát kb. meghaltam.

És nem azért mert kényes vagyok, de azt a tébolyt, azt a kiszámíthatatlanságot, az emberek bunkóságát, és ezért még nem keveset fizessek is.....

2015. szept. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem így felnőtt fejjel, pedig régen élveztem.


Manapság úgy vagyok, busz, villamos, metró, tömve vannak, retkesek, vagy 80 fok van, vagy meg lehet rajta fagyni, és idegesítő egy konzervdobozban másokkal összepréselve utazni egy órát.


Vonatozással is így vagyok, régen imádtam, de most elpazarolt időnek gondolom, ráadásul az is tipikusan olyan, hogy amint hazaérek lehet menni fürdeni, ruhát mosni...


Na meg időben, útvonalban is kötött dolog. Az egésztől a legszakadtabb zsiguli is mérföldekkel kényelmesebb.

2015. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én az autókat is gyűlölöm, mert szűk, számomra általában kényelmetlen, nem lehet benne mozogni úgy igazán akkor se, ha hátul csak két ember ül és nincs csomag - pl. a biztonsági öv is beszabályozza az embert.

Ráadásul nőiesen bevallom, de nem tartom biztonságosnak az autót.



A buszokat se szeretem.

Szintén szűkek általában, nem lehet mozogni rendesen.

Az esetek 95%-ban amikor buszozom, zsúfolt, sok álló utassal.

Semmi levegő nincs rajta, nehezen szellőzik át és mivel kicsi, ezt az érzetet fokozza.

Nincs rajta mosdó, vagy nem szereti a sofőr, ha használják. 2-3-4 órás úton nem tud az ember felállni a helyén legalább, kicsit sétálgatni végképp.

Nem lehet kerékpárt szállítani.

Számomra általában télen túlfűtött, nyáron nem eléggé hűtött, vagy légkondi nélküli, pici nyitható ablakfelületek.


Általában Budapest elővárosában utazom. Amerre vonatozom, ott azért általában van ülőhely, 30 km 20 perc, 40 km 30 perc, hétvégén 90%-ban modern motorvonatot lehet kifogni, ami pontos, tiszta, csendes és nem érezni, ahogy megy. Amerre buszozom, 30 km akár több, mint egy óra, 15 perces késéssel érkezik a megállóba, zsúfolt, a jó magyar utakon dobál, a késést behozandó száguld és még jobban dobál...



Budapesten belül is utálom a buszt.

Szintén lassú, dobál, 30-40 fok az utastérben és semmi oxigén (mindkettő télen-nyáron), zsúfolt.

A villamosokat ezerszer jobban kedvelem.



Mondjuk vidéken is olyan helyen voltam sokat, ahol nincs busz és a fővárosi lakóhelyemen sincs busz.

2015. szept. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

Ha ennyire gyűlölöd, nem kell használni.

Vegyél kocsit, motort vagy biciklit, esetleg taxizzál...

2015. szept. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeretek buszozni, de a sok embert rajta gyűlölöm..
2015. szept. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MrPifta ***** válasza:
80%
én szeretek. Annyira, hogy elkezdtem végigutazni az összes BKV-járatot. Sokkal olcsóbb mint az autó, érdekes helyekre visz el, ahol látom, hogyan élnek az ottani emberek (autóval csak oda mész, ahová menned kell) és új embereket ismersz meg.
2015. szept. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én anno sok évig jártam rendszeresen távolsági busszal. Volt jó és rossz tapasztalatom is, alapvetően a gondok a következőek voltak:

- Túl kicsi lábhely, kényelmetlen székek, legalábbis vonatokhoz viszonyítva.

- Valóban akadtak bunkó sofőrök. Büdös emberek ritkán, ellenben rám akaszkodó idős emberek gyakran.

- Rekord lassú menetidők, ugyanakkor ezen viszonylatokban nem volt vonat, a busz is gyakran átszállással. Utolsó közvetlen busz pénteken 15-kor, utána lehetett busz-vonat átszállásokkal a 150 km-t 250 km-en át 7 óra alatt megtenni. Mikor egyszer útközben ott ragadtam egy lekésett átszállás után, vettem egy kocsit, mióta Budapestre költöztem, eladtam, mert innen jó a közlekedés.


Mostanában Pesten buszozok is, annyira nem szeretem, a munkahelyemre lehet hévvel és busszal is menni, a busz sokkal sűrűbben jár, de ha lehet a hévet választom, mert a buszon mindig nagyobb a tömeg és nagyobbakat fékez, ezért erősebben kell kapaszkodni, és végül sok is rajta a büdös ember. De legalább van, és sűrűn jár, meg éjszakai is van, így sokkal mobilabbnak érzem magamat, mint anno vidéken. Bármikor, bárhonnan, bármilyen állapotban haza tudok jutni...

2015. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Azt nem értem,ha valaki utál valamit,akkor miért használja???Vegyél saját autót,aztán hajrá...Vagy járhatsz taxival minden nap,senki sem tiltja...tiszta,háztól-házig visz,mindig ülsz,kellemesen el lehet beszélgetni a taxissal,stb...Lehet még rollerezni,bringázni,sétálni...Ne jöjjön azzal senki,hogy messze van...mert a buszt ugye utálják!!!Tehát oldják meg máshogy!!!

DE!!!!!

Ha egyik sem jó,és kénytelen vagy buszozni,akkor ne szidd!!!

Megszoksz,vagy megszöksz!!!!Ennyi

2015. szept. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Angliában élek, Londonbam. Távolsági buszozni szeretek, egy kivétel van, ha nyomatják a légkondit az ember fejére.

A helyi buszozás egészen más ügy, itt azok használják a buszt, akiknek nincs pénze metróra, tehát a legszegényebbek és az éjszakai, hajnali dolgozók használják, mivel éjjel nincs metró. Ebből kifolyólag tele van részeg tinédzserekkel, büdös, igénytelen, hangos emberekkel. És néhol olyanok az utak, hogy úgy érezni, mentem szétesik a busz. Mivel én kora reggelre járok dolgozni, nincs más választásom, és nagyon nem szeretek buszozni. Az pozitívum, hogy az itteni sofőrök normálisak, az utasok viszonyt gyakran igénytelenek és gorombák. Negyven perces buszutat a kisgyerek végigvisítja, és nem, nincs neki semmi baja, csak hisztizik. A többség. Az utasok a buszon kajálnak és ott hagyják a KCF-s dobozt, a kinyitott, majdnem teli kólás dobozt (ami persze felborul).Élmény így buszozni.

2016. szept. 2. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!