Nagyon nehéz megtanulni Pesten közlekedni? :s Lent több!
Nem nehéz egyáltalán:)
Én még csak nem is lakok Pesten (2-3 év múlva tervezem) és így is megtanultam. Kétszer voltam úgy ott, hogy tömegközlekedéssel utaztam.
Engem valamiért érdekelt és elkezdtem róla egyre többet olvasni.
Tekintve, hogy általában két hely között ingázol, nem nagyon kell 3-4 járatnál többet megtanulni, az meg gyorsan kell, hogy menjen.
Ha máshová kell menned, akkor meg úgy is utánanézel előre, ahogy a többiek írták.
Nem nehéz.
1. Az okostelefonos utazástervezők minden menetrend szerint közlekedő járat útvonalát megmutatják neked és a BKK oldalán a nem tervezett forgalmi zavarokról is valós időben értesülhetsz.
2. A BKK Ügyfélpontjain ingyenes senatikus zsebtérképek és néha városrésztérképek is elérhetők. Egy ilyet mindenképp szerezz be a Keletinél, Kelenföldön, Kőbánya-Kispesten, a Deák téren vagy a reptéren.
3. Minden megállóban megtalálod a megálló nevét, az ott megálló járatok menetrendjeit, útvonalukkal, megállóival együtt. Az M rövidítés metróállomást, a H HÉV-állomást jelöl. (Egyes esetekben persze ellopják, megrongálják a táblákat, de ma már ez nem olyan gyakori.)
4. A régebbi járműveken táblákon követheted, hol jársz, az újabbakon digitális kijelzők mutatják a következő megálló(ka)t. Hangbemondás szinte minden járművön van.
5. A metróállomásokon, frekventált csomópontokban részletes várostérképek segítenek a tájékozódásban. Sok aluljáróban pedig aluljáró- és csomóponttérkép van.
6. Kérdezz bátran a járművezetőktől, biztonságiaktól, utastársaktól. Persze nem mindig kapsz tökéletes választ, de előbb-utóbb lesz, aki tuti tippet tud adni.
7. Nem tudsz durván eltévedni. A legtöbb járat érint metró-, HÉV- vagy vasútállomást, ezekről pedig már az első napokban is tuti eltalálsz egy ismerős pontra.
# 7: ez igen!
A válaszodat kéne kiemelni (jó értelemben gondoltam).
HA rossz buszra szállsz, akkor végső esetben a következővel visszamész oda ahonnan indultál. Amúgy ahogy írták, nem vészes.
Ha új helyre mész, akkor érdemes megtervezni az utat, de erre ott van a google maps, és bkk térkép is. Én 8 éve vagyok fent, de ismeretlen helynél mindig megnézem mi az optimális útvonal.
Ráadásul napi használathoz 2-3 járatot kell max ismerni.
Érdemes nézegetni néha a térképet, nehogy úgy járj hogy kétszer átszállsz a célpontodig, miközben gyalog 5 perc séta lenne :).
Amúgy nem nehéz, ha 2-3x utazol egy járattal, már tudod merre megy (kivétel a metró, azt érdemes kicsit tanulmányozni a térképen), és hidd el a budapestiek is csak azokat a járatokat ismerik amik a környékükön járnak, ha a város másik felébe kell BKV-zniuk ők is megnézik neten hogy mivel menjenek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!