Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nem lehetne valahogy megszabni...

Nem lehetne valahogy megszabni a volán társaságoknak, hogy mindenki az uticéljának megfelelő járatot vegye igénybe?

Figyelt kérdés
Rohadtul elegem van már abból, hogy városiak az elővárosi buszokat használják helyi buszként a elővárosiak meg a távolsági buszt elővárosiként. Néha több km-eket állok mert az összes tolakodik fel a buszra majd a városon belül leszállnak. Már ne haragudjon meg senki, de az isten fa... nem lehet helyi busszal menni? Főleg a sok nyugdíjasnak akiknek aztán teljesen tök mindegy mert így is úgy is ingyen van nekik.. Másik amikor a több száz kilométerre lévő városba megy a busz és tolakodik fel mindenki aztán a legelső településnél leszállnak, és ha esetleg olyan sofőr van aki nem szállít álló utast akkor meg felvan háborodva az összes.

2014. dec. 22. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom arra szállnak amelyik hamarabb jön nem? Amúgy meg, ha leszáll városon belül, akkor máris felszabadul egy hely, le lehet ülni. Viszont elhiszem hogy bosszantó, én anno a MÁV-val voltam így, mikor nem helyjegyes vonatra vettem jegyet.. Budapesttől Debrecenig állni.. nem volt leányálom.
2014. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Kedves kérdező! De lehetne. Viszont akkor kérem vissza az olcsóbb bérletemet. Most azért fizetek jóval többet, mert utazhatok a Volán buszokkal és a MÁV vasútjaival is. És akkor is fizetem a magasabb összeget, ha belátom az igazadat, s soha nem szállok fel ezekre.
2014. dec. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha ezt BP-n belülre érted, akkor mi ezért a szolgáltatásért fizetünk, pluszban. Távolsági járatot városon belül nem lehet használni, elővárosiak meg pont erre lettek kitalálva, hogy aki pl. a flórián téren akar leszállni a volánról, az leszáll ott, nem kell csak azért átmennie a hídon, hogy utána visszaBKVzzon ugyanazon a hídon... Jó így ahogy van.
2014. dec. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Igen lehet, de akkor ne jöjjenek a sárga Volán buszok Bp.-en belülre - a helyüket váltsák ki a BKK alvállalkozóinak buszai.
2014. dec. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyugi van, kérdező... A menetrendben van olyan korlátozás, hogy csak le- illetve csak felszállás céljából megálló busz. Ahol indokoltnak látod, be lehet vezetni ilyen korlátozást - csak jelezd a Volán-társaságnak és ha indokolt, akkor egy-két menetrendi módosítás múlva már élni fog a korlátozás.


Megjegyzem, idehaza igen sok busznak van vegyes funkciója és egy szakaszon mondjuk mindenhol megáll egy országos buszjárat, mert nincs helyette abban az időfekvésben regionális buszjárat. De ugyanez van vidéki városokban is, ahol a helyi járatot megspórolja a helyi önkormányzat, aztán állhat meg az elővárosi busz mindenhol.

2014. dec. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Teljesen nyugodt vagyok nem Budapestre értem, hanem jelen esetben Miskolcra ahol pl. Megyei Kórházig nyugodtan ellehet jutni a 12,14,14H,24 buszokkal, ezzel szemben minden utas a Barcikai, Ózdi és egyéb arra menő buszokra csörtet fel. De szoktam járni néha napján Szegedre ahol a miskolcról induló szegedi buszra már az indulás előtt 20 perccel agyon nyomják egymást az emberek beülnek szépen mint a verebek a sok nyugdíjas majd mályiban és Nyékládházán leszállnak a többiek akik meg tovább mennének hatalmas cuccokkal nyomorognak, mert az nem lényeg, hogy pl Nyékig 10 percenként megy busz nekik akkor is szegedi kell.

De vonattal sem jobb a helyzet Ceglédre, 30 percenként jár zónázó és személy vonat a nyugatiból még is aki Ceglédig megy annak feltétlen a Szegedi IC-re kell felszállnia. És nem ideges vagyok zavaró hogy tényleg ha több száz kilométerre megyek akkor vagy oda állok a megállóba másfél órával előtte vagy áttaposok mindenkin, hogy legyen helyem mert a legfontosabb hogy aki csak pár megállóra megy az ülni tudjon.

2014. dec. 22. 17:33
 7/9 anonim ***** válasza:

No, pont e problémákra vannak megoldások:

- a le/felszállási korlátozás (pl Mályiban kifelé csak felszállás, vissza fordítva)

- pótjegy (Cegléd esetében speciel van is, ezek szerint nem elég drága a távolsági és elővárosi utazók szétválasztására - igaz, nem is ez a célje. De Mályiba sem mennének annyian, ha pótjegyes lenne a busz.)

- menetrendi korrekció. Ha a gyorsjárat nem akkor megy, amikor közel s távol sincs alapjárati indulás, akkor kisebb lesz a csábítás a gyorsjárat igénybevételére. Busznál ráadásul a lassút a gyorsjárat előtt is lehet indítani mondjuk 5-10 perccel és akkor az elviszi az elővárosi/helyi tömegeket. Vonatnál nehezebb előztetni, de nem lehetetlen ott sem.

2014. dec. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Beviz Elek ***** válasza:
66%

Ha Pestről mész Ceglédre két lehetőséged van:


1: gyors vonat, megáll pár helyen (Nyugati-Zugó-Köki-Ferihegy-Cegléd). De javítsatok ki ha tévedek, 8 éve vonatoztam arra.

2: Zónázó, egy szakaszon kívül mindenhol megáll. Talán Nyugati-Ferihegy és Monortól végig minden bokorban leparkol.


A jegy (helyjegy nélkül) ugyanannyiba kerül. Köszi, akkor inkább a gyorsabb lehetőséget választanám.


Gondolom feléd is ilyen lehet a dolog, de nem is számít. Valamire megveszem a jegyet/bérletet, akkor elmegyek az általam választott járattal, nem várok fél órát a következőre és nem kérdezek meg senkit, hogy zavarja-e ha felszállok.

2014. dec. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a városon belüli közlekedést megértem, de a távolsági szerintem teljesen átlagos. nyilván a csak felszállós korlátozás nem-igen működik, a sofőr is ember, és nem tartják magukat ahhoz, hogyha van leszálló, akkor nem engedik le, plusz a sofőrnek nemsok köze van ahhoz, hogy Miskolcon hová utazik a nyugdíjas a bérlettel.


régen apum eljátszotta ezt pár emberrel, Szeged-Vásárhely gyorsjárat, ugye Algyőn nem állt meg, ez köztudott volt, de sokan mégis szó nélkül felszálltak bérlettel, jeleztek, apumat meg nem érdekelte, és nem állt meg...:D persze utána jöttek előre, hogy hát miért nem állt meg...


szóval a lényeg, hogy most a busz az vagy megáll ott, vagy nem. ha csak felszállóknak áll meg, az úgysem működik. az meg ugye valószínű azért van így megoldva, mert Mályin, Nyékládházán lenne felszálló nagy esélyel, nem tudják azt mondani, hogy mostantól ott nem áll meg a Szegedi busz, és vagy Miskolcra vagy Mezőkövesdre át kellene járni, ha az ember el akar jutni Szegedre mondjuk.


Sokkal értelmesebb megoldás, amit például Volánbusznál is működik, hogy távolság alapján rendezik az utasokat, és előbb azok szállnak fel, akik a legmesszebb utaznak. Vagy épp ott van az elővételes jegyekre ülőhelybiztosítás. Ha ezt az egész országban így csinálnák, nem lennének ilyen gondok.

2014. dec. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!