Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Budapesten a taxi társaságokna...

Budapesten a taxi társaságoknak van gyerekülésük? Egy 11 hós babával mennénk haza repülővel és valahogy el kellene jutni a nagyszülőhöz. Melyik taxinak van?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hivd fel a repteret es kerdezd meg, hogy melyik taxik dolgoznak ott, biztosan tudnak szamot adni, es beszelsz a taxisokkal, megkerdezed toluk, taxit is rendelhetsz.

Vagy vigyetek babaulest is, gondolom van nektek. A hordozhatora gondolok. Abba mindenhol tudod vinni. Vagy vegyel egy kendot es abba magadra kotod esetleg egy kengurut?! Es ugy csatolod be magadat majd a taxiban. A nagyszulok pestiek vagy videkre mentek? Mert ha videkre akkor a legjobb lenne egy hordozhato babaules.

Mi a pegazus taxival szoktunk hazamenni videkre a repuloterrol, de amikor megrendelem naluk a jegyet akkor mondom, hogy gyerekkel megyunk es van naluk gyerekules.

pegazustranszfer igy megtalalod

2010. febr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia ! Sajnos nem tudok neked segíteni,de azt tudom,hogy taxiban nem kötelező a gyerekülés. Mi is utaztunk már többször taxival 17 hónapos kisfiammal. Általában erre nem költenek a taxisok,mivel nem kötelező. :(
2010. febr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Érdekeseket irtok.

Kenguruban a baba és vele együtt csatolom be magam? Ilyet lehet?

Taxiban nem kötelező a gyerekülés?! Ezeket még nem is hallottam.

Van bébihordozónk csak félek addig kinövi a babám. Most 9 hós és 9 kg. Csak nem tudom belefér e az utazáskor a hordozóba ezért próbálok már előre tájékozódni.

Azt a pegazust mindjárt megnézem. Amugy csak Pestre megyünk a vidéki nagyszülők jönnek értünk majd az ottani gyerekülés téma sem megoldott még hogy veszünk e nagyobbat vagy kölcsönzünk ha a hordozóba nem fér már el a baba.

2010. febr. 18. 15:19
 4/12 anonim ***** válasza:

Hat ha videkre is mentek, es nincs gyerekules akkor vegyetek egyet! Az lesz a legegyszerubb. Kulfoldon hasznaltat is tudsz venni jo aron es szep minosegit! En tuti vennek egy jo nagyot amibe belefer, de hasznaltan. Jokat ki lehet fogni, jo aron!

Aztan meg a mamaeknal vennek egy olcsobb babakocsit is, es ha hazautaznek akkor lenne a mamaeknal is babakocsi, nem kellene kulfoldrol cipelni.

Hat nem tudom, gondolkodjal, hogy lenne a legpraktikusabb es legjobb nektek.

Mondjuk en imadom a hasznalt cuccokat, de csak a markasakat. Otthon is vannak hasznaltak, vegyetek egyet. Honnan repultok amugy?

2010. febr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Vennék én itt is gyerekülést használtan is akár, csak azt nem lenne macerás cipelni a reptéren? Azért az elég nagy nem? Vagy ebben van tapasztalatod? Babakocsink van a vidéki mamánál az nem probléma azt nem vinnénk haza. Egyébként Londonból repülünk. Ti hol éltek?
2010. febr. 18. 15:45
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi anno hívtunk taxit mikor terhes voltam és be kellett menni a kórházba, mert annyira rosszul voltam. Fel kellett pakolni a férjemet és a nagyobbik gyereket aki akkor 2 éves volt. Hívtuk a társaságot és mondtuk, hogy olyan taxit szeretnénk, amiben gyerekülés is van, de azt mondták, hogy a taxiban nem kötelező az ülés és ugyan tudnak ilyet küldeni, de lehet több, mint egy órát kell rá várni. :( Úgyhogy létezni létezik, sajnos már nem tudom melyik társaság volt, csak lehet előre le kell beszélni.
2010. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

És hol ült a gyermeked? Ölben vagy mellettetek? Hogy volt bekötve?

2010. febr. 18. 16:09
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! én is külföldon vagyok és a turizmusban, ezért remélem, tudok segiteni!

Ha csak a nagyszülökig és onnan a reptérre mentek autóval, akkor szerintem nem érdemes autósülést vinnetek. taxiban tényleg nem kötelezö. Ha a babád a hordozóba már nem fér be és mégis visztek autósülést, akkor azt nem kell a reptéren fel-alá hurcolászni, hanem egyszerübb befóliáztarni és csomagként feladni.

vagy esetleg rendelhetsz transfert is, ott viszont biztosan van gyerekülés is.ennek leginkább a neten tudsz utánanézni!

jó utat ;-)

2010. febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

Megkérdeztem egy taxi társaságot Magyarországon és tényleg nem kötelező taxiban a gyerekülés ezért ők nem is tudnak biztosítani. Én ezt nem tudtam ez külföldön is így van mert itt tudom, hogy tudnak biztosítani nagyobb gyereknek ülést?

Csak olyan furcsa hogy ekkora picivel vagy akár még kisebbel is hogy lehet igy utazni? Mellém ültetem vagy az ölemben?

2010. febr. 18. 18:37
 10/12 anonim ***** válasza:

15:59-es vagyok.

Mivel jött a férjem is az ő ölében ült. Magam mellé nem merném letenni, ha már nincs ülés akkor én bekötöm magam és fogom a gyereket. Vagy nem tudom most elképzelni, de talán megoldható, hogy a gyerekkel együtt kösd be magad. Vagy úgy, hogy neki csak az alsó menjen át és a keresztpánt csak rajtad. Remélem érthető. :)

2010. febr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!