Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapest bérlettel olcsóbb?

Budapest bérlettel olcsóbb?

Figyelt kérdés
Múltkor utaztam fel vonattal nagymamáméktól Szolnoktól Budapestig, és láttam, hogy valaki mutogatja a budapesti tömegközlekedési bérletét a kalauznak. Nekem is van Budapest Bérletem, akkor ezek szerint ha szólok jegyvásárláskor a pénztárosnak, akkor nem a nyugatiig / keletiig ad jegyet, csak Budapest határáig, és a BP bérlettel meg utazhatok a főpályaudvarig? Mennyivel olcsóbb így? Pár száz forinttal?

2014. okt. 20. 20:05
 1/5 anonim válasza:
igen, csak bp határáig kérd, szerintem párszáz forinttal lesz olcsóbb
2014. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahoj!


Díjszabásilag nem helyes, de kivitelezhető eset, hogyha olyan vonaton közlekedsz, ami megáll a budapesti határok valamelyikén, hogy csak onnan veszel jegyet, amúgy pedig Budapest bérlettel utazol. Nem tud mit tenni a jegyvizsgáló sem, mert érvényes jegyed van a határtól, embere válogatja, ebben tudnak kötekedni.


A másik, hogy BKSZ bérlettel igénybevehető szakaszokon a Budapest Bérlethez csak kiegészítő jegyet kell venned, a belső szakaszért nem kell fizetned. Ide tartozik csak példaként Szolnok, Hatvan, Kunszentmiklós, Szokolya vagy Szob is. Esetedben nem tudom, hogy a spórolás mértéke mennyi, mert nem tudom, hogy milyen kedvezménykategóriába esel...


Szolnokig az alábbiakat lehet spórolni:

Teljesárú:

Alapjegy: 1860 Ft

BKSZ kieg: 1680 Ft

Spórolás: 180 Ft


33% (26 éven aluli pl.)

Alapjegy: 1250 Ft

BKSZ kieg: 1130 Ft

Spórolás: 120 Ft


50% (diák)

Alapjegy: 930 Ft

BKSZ kieg: 840 Ft

Spórolás 90 Ft


A Budapest bérlettel hosszabb távú utazásnál a spórolás minimális, viszont rövid távon sokkal jelentősebb tud lenni, amit megspórolhatsz vele.

2014. okt. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, olcsóbb. Most nem akarok hazudni, de szerintem már közel 10 éve létezik az ilyen jellegű bérlet. Kezdetben külön lehetett venni az "egyesített" opcióval, kb. 5-6 éve már nem is lehet más fajtát venni. Amíg nem helyben nyomtatott volt (ez pár hónapja van), még rá is volt írva a hátuljára feketén fehéren, hogy a MÁV-START vonatain is használható.
2014. okt. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
"Amíg nem helyben nyomtatott volt (ez pár hónapja van), még rá is volt írva a hátuljára feketén fehéren, hogy a MÁV-START vonatain is használható." --> nekem már az új van, csak 2 hónapja vagyok pesti és nekem már az új van. Ezért nem is tudtam.
2014. okt. 23. 04:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs is agyonreklámozva, amióta a Budapesti Közlekedési Szövetség megszűnt. Mindenesetre a Budapest körüli elővárosi zónán belül (esetedben Szolnokig bezárólag) utazva a budapesti szakaszt nem kell kifizetned, ha van Budapest-bérleted. Ez független attól, hogy a vonatod a díjszabási határponton (esetedben Ferihegy ill. Rákoskert) megáll-e vagy sem. Viszont tudnod kell, hogy a teljes szakaszra gyorsvonati pótjegyet kell váltanod a Budapest-bérlet mellé, ha olyan vonattal utazol akár csak a városon belül is, ami gyorsvonatipótjegy-köteles. Ezen kívül pl. IC vonatokon nem érvényes a BB, kivéve ha a vonat gyorsvonati kocsit is továbbít.
2014. okt. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!