Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Távolsági buszon milyen...

Távolsági buszon milyen gyakran van ellenőr?

Figyelt kérdés
Azzal a tróger megoldással szeretnék élni, hogy nem veszem meg a teljes Pest-Pécs viszonylatra a jegyet, csak a kétharmadára, ugyanis annyi pénzem van jelenleg. Becsületemre szóljon, nem szoktam túl gyakran ilyesmihez folyamodni, de most muszáj. Szerintetek mennyi esély van rá, hogy lebukom, mert elkap az ellenőr?
2010. jan. 18. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
3%
Távolságin nincs ellenőr,a sofőrtől veszel a jegyet,ő 'ellenőrzi' hogy becsületes vagy-e.
2010. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De vajon hogyan ellenőrzi, azt nem tartom valószínűnek, hogy minden emberről megjegyzi, hogy meddig vett jegyet, nem?
2010. jan. 18. 13:31
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

becsület az meg már sehol, ugye? magyarok vagyunk....de nagyon.

Ha nincs pénzed akkor nem utazol, ennyi!!!!!!!

2010. jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

De van ellenőr, csak nagyon ritkán, volt hogy fél évig se láttam. Felszáll valahol, majd a köv. faluban leszáll. Meg lehet próbálni, hogy nem addig veszed a jegyet, a sofőr nem jegyez meg, viszont én tapasztaltam olyat, hogy megálltunk egy faluban és közölte a sofőr, h vki vett addig jegyet és most mégsem száll le senki, és addig fogunk állni, míg vki le nem száll :) Végül megúszta az illető :) Szerintem 1x nyugodtan megpróbálhatod, irreálisan magasak az árak így is, az öregeknek meg ingyen van, van aki naponta ingázik ide-oda, a diákok meg nem férnek fel pénteken, hogy hazajussanak, ráadásul még nekünk kell állni 2óra hosszat.


Egy hetente ingázó :)

2010. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De, de, sajnos utazom, most nem ez a kérdés, és hidd el nekem, ilyesmin soha nem szoktam spórolni. Most viszont egyszerűen muszáj.
2010. jan. 18. 13:39
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Akkor lopj kenyeret és tejet is a boltból mert az is drága.
2010. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Én 5 éve buszozok rendszeresen és eddig kb 4-5ször volt ellenőr az is csak az utóbbi években. Egyszer volt hogy végigjött a sorok között és kérte a jegyet, bérletet, a többi alkalommal meg a soför mögött volt és diákok viszonylatigazolását ellenőrizte.


Egyszer a soför megállt annak a falunak a buszmegállójában ahol én szoktam felszállni és megkérdezte hogy ki vett idáig jegyet merthogy emlékezett rá hogy valaki vett de senki nem szállt le. A bliccelő nem válaszolt a soför meg annyibahagyta.


Szerintem meg lehet csinálni ezt könnyen max ha mégis jön ellenőr akkor úgy teszel mintha elaludtál volna. Nagyon kicsi az esélye hogy lesz ellenőr, én mentem busszal, szegedre, pestre, szekszárdra oda-vissza és soha nem volt ellenőr.

Volántársaságtól is függhet de sztem ellenőrre nincs pénz mert távolsági buszon kevés a bliccelő meg nem is nagyon lehet bliccelni csak ezzel az 1 módszerrel de sztem nem sokan élnek ezzel a lehetőséggel.

2010. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 évig jártam hetente oda-vissza Bp-Győr vonalon és egy darab ellenőrt sem láttam. Hogy a sofőr mennyire jegyzi meg? ledobni valószinűleg nem fog, de ha kapsz leszálláskor egy félgyilkos nézést, akkor ne lepődj meg...
2010. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%
Hétvégén buszoztam Szekszárdról Pestre és azt mondtam, hogy csak Paksig lesz, nem lett belőle semmi gond és spóroltam 1500-2000et. Visszafele ugyan ez, ne aggódj. Ha jön ellenőr csinálj úgy mint ha aludnál.
2010. jan. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Én csongrád megyében buszozok távolsági járatokon, itt kb negyedévben egyszer futok össze ellenőrrel, viszont mindig végignézi az egyik az összes jegyet, míg a másik a sofőrrel trtaccsol.
2010. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!