Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi van olyankor, ha 4 évvel...

Mi van olyankor, ha 4 évvel ezelőtt megbüntettek a BKV ellenőrök 16 ezer forinttal, amit azóta nem fizettem ki illetve csekk sem jött utána?

Figyelt kérdés
2014. aug. 26. 22:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A diákigazolványod hiánya miatt? Jaj, szegény. Mégis minek kellett volna történni? Elnézést kérnek amiért nincs nálad? Sekélyes faxsz...
2014. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Drága isten. Néhány emberrel vannak problémák úgy látom. Hogy tudtok ilyen paraszt, bunkó, suttyó stílusba élni?? Normális kérdésre, normálist választ vártam, de néhány ember nem tudd normálisan kommunikálni. :)
2014. aug. 27. 23:05
 13/17 A kérdező kommentje:
4/12: Másnak évek múlva ment ki a 32 500 forintos csekk. Miről beszélsz, hogy a többszörösét kapom?! De egy rosszindulatú suttyó paraszt lehetsz te!
2014. aug. 27. 23:09
 14/17 A kérdező kommentje:
11/13: Sekélyes f** vagy te az biztos. És normálisan beszéljél hülye gyerek! Ha ilyen paraszt vagy és szerintem tudod magadról is, akkor minek írsz ide?! Aki feltesz normálatlan kérdést, annak válaszoljál így te suttyó paraszt! :)
2014. aug. 27. 23:12
 15/17 anonim ***** válasza:
Megbüntettek 16 ezer ForintTAL? Mégis hogyan? Megvertek vele? Biztos fájt. Jelentsd fel őket! Ezek után én megértem hogy nem fizettél.
2014. aug. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

1 év az elévülés ilyen esetekre, NEM 5, dolgozzátok már fel végre!

Az új Ptk. tök mindegy, mit változtatott, mert nem visszamenőleges hatályú, így erre a jogügyletre még a régit kell alkalmazni. (Amúgy tudtommal az 1 éves elévülésen nem változtatott, annyi változott, hogy az értesítés nem kezdi újra az 1 éves, tehát gyorsan kell cselekedni.)

Nem fogják most már behajtani, bár igen csak merész volt nem befizetni, mert ez annak idején lehetett volna jóval magasabb összeg is. Manapság már nem lehet megúszni, mert sietnek.

2014. aug. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"

Abban az esetben, ha valakit a BKV jegyellenőrei, ellenőrzés során azon kapnak, hogy érvényes jegy, vagy bérlet nélkül utaznak a BKV járművein, akkor büntetést kell fizetnie, amit megtehet az utas a helyszínen is, illetve utólagosan is. A pótdíj összege 2014-ben 16.000 Ft, azonban, ha helyszínen történik a megfizetése, akkor ez 8.000 Ft-ra mérséklődik. A probléma akkor szokott kezdődni, amikor valaki utólagosan is elfelejtkezik a pótdíj befizetéséről. Az ilyen helyzethez kapcsolódik az elévülés szabálya. Ugyanis a BKV számára nem áll korlátlan idő a rendelkezésére, hogy behajtsa a pótdíjat a nem fizető utastól.



A BKV a kezdeti próbálkozások után, jellemzően ügyvédre bízza a dolgot, és a törvény erejével igyekszik hozzá jutni ahhoz, ami jár neki. Erre 2010 előtt a kötött pályájú járművek esetében 5 év, más esetekben 1 év állt rendelkezésére, azaz az elévülési idő 5, és 1 év volt. Változás történt ebben a dologban 2009-ben, amikor ombudsmani javaslatra egységesítésre került a pótdíjak elévülési ideje, amely így 2014-ben is már egységesen 1 év. "

2014. aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!