Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A bérlet vásárlás hogyan működik?

A bérlet vásárlás hogyan működik?

Figyelt kérdés
Most megyek gimibe és egy másik városba kell majd átbuszoznom reggelente. És azt szeretném megtudni, hogy mikor kell meg hova kell menni elintézni.
2014. aug. 18. 10:56
 1/4 anonim válasza:
40%

https://www.youtube.com/watch?v=u_z9jzow734

Most vezették be nemrég ezeket az automatákat, ha jól tudom, minden metrómegállónál van egy. A videó elmagyarázza a részleteket. Ha mégis csak pénztárost találsz, egyszerűen kérsz magadnak diákbérletet, és ha jól tudom most már meg kell adni a diákigazolványod számát is. Ezt talán írd le neki egy külön papírra, ha nem akarod hogy bámulj az igazolványod, de ügyfélkártyára is írhatod (ha van), illetve magát az igazolványt is odaadhatod neki ha kéri, és így könnyebb. Ezután fizetsz. Ennyi, remélem segítettem :) Nyomj kérlek egy zöld kezet :)

2014. aug. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk azt kéne először tudni, hogy melyik Volán társaságnál. Általában be kell menned a helyi buszpályaudvarra és kérni először is egy bérletigazolót - erre ha minden igaz, egész gimis pályafutásod alatt szükség lesz, ne veszítsd el, amúgy max. párszáz forint. A második a havi bérlet, ezt nyílván havonta kell újra venned. Mondjuk diákigazolvány nélkül nem biztos, hogy kiadják a bérletigazolót, mert az is kell az érvényességéhez, ezt meg kell kérdezni.
2014. aug. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az új diákoddal, a személyi igazolványoddal és a lakcímkártyáddal elmész a helyi buszpályaudvarra (igazolványkép is talán kell a bérletigazoló szelvényhez, bár mostanában nem tudom, hogyan csinálják), és elmondod, hogy szeretnél diákbérletet venni a lakhelyed és az iskolád székhelye közötti távra, a pénztáros tudni fogja a többit :)
2014. aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :)
2014. aug. 18. 16:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!