Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy kell ilyen esetben kérni...

Hogy kell ilyen esetben kérni vonatjegyet?

Figyelt kérdés
Ne kövezzetek meg,14 vagyok és még sosem vonatoztam egyedül,bár tudom hogy elég béna kérdés,de nem akarok égni a pénztárnál.Szóval Budapestre utazom,de xy helyen át kell szállnom.Utána IC-vel megyek Pestre.Megnéztem a MÁV honlapján és elvileg csak hegyjegyet kell vennem.Akkor hogy kell kérnem pontosan a jegyet?Külön kell vennem a jegyet IC-re,vagy lehet egybe kérni?

#jegy #bénázásom
2014. aug. 13. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem hülye kérdés. Én egyszerűen elmondanám pontosan ezt, amit itt leírtál, hogy X-ig sima vonat, onnan Pestre IC, ehhez adjanak megfelelő jegyet és helyjegyet.
2014. aug. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor csak kicsit túlparáztam:D:)
2014. aug. 13. 23:58
 3/4 anonim ***** válasza:
S nyílván ne felejtsd el kérni a diákkedvezményt sem (50%), mert gondolom van. Ha nem mondod nekik, kiadják neked a teljesárút.
2014. aug. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Elég, ha kérsz egy diákjegyet a kiinduló állomástól Budapestre, és egy helyjegyet (másodosztályú/első, amit szeretnél) az adott IC-re, úgy hogy mondod, hogy xy helyről z időpontban q állomásra (jobb, ha nem Budapestet, hanem az állomást mondod pl. Keleti) kérsz helyjegyet.

Én is így, egy átszállással, IC-vel szoktam utazni, 2 papírost kapok, az egyiken a 'sima' kiindulóállomás-Bp. vonatjegy, a másik, pedig az IC-helyjegy.

Esetleg még arra figyelj, hogy a napot mindenféleképpen mondjad, mikor szeretnél utazni, mert a sima jegy pár napig érvényes csak.

2014. aug. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!