Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Déliből hogy tudok a legkeve...

A Déliből hogy tudok a legkevesebb átszállással eljutni a 16. kerületbe?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem el a fősulit, és a BGF Külkerére vettek fel, koleszos leszek és a koli is ott van a sulinál, a 16. kerületben, a Diósy Lajos utcában. Nyugat-Magyarországon élek és az innen induló vonat a Déliben áll meg. Hogyan tudok a legkönnyebben, legkevesebb átszállással (fontos, a nagy bőröndök, sok cucc miatt) eljutni a kolihoz? Esetleg a Népliget is szóba jöhet kiindulási pontnak, ott van a busz végállomása, ha azzal járnék.
2014. júl. 27. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

kettes metró az örs vezér térig ott átszállsz a 8as vagy 9es hévre

mátyásföldön (16.ker) több helyen is megáll

2014. júl. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

a népligettől elég bonyolult kálvin téren 4-es metró keleti pályaudvar felé és ott a kettes metró az örsig és ugyan ez

szóval a déli egyszerűbb történet

2014. júl. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
mondjuk a deák téren is át lehet szállni a kettes metróra...
2014. júl. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom én vagyok az egyetlen, aki meg is nézte, hol van a BGF.


A Déli Pályaudvartól az M2-es metróval kell menned az Örs vezért teréig (a végállomásig). Ott le kell menned az aluljáróba, és feljönni a túlsó oldalon. A Sugár és az IKEA előtti buszvégállomáson kell megkeresned a 45-ös autóbusz végállomását, és felszállni a buszra (a Cinkota, Lassú utca felé). A Diósy Lajos utcánál kell leszállnod, és a bal oldali mellékutcában ott van a fősuli.


Ahogy előttem is írták, mehetsz HÉVvel is. Én ezt nem ajánlom, mert elég magas fellépni rá, bőrönddel nem egy álom. A busz ellenben gyakran alacsonypadlós, és ilyen rövid távon szerintem a HÉV maximum 5 perc előnyt ad.

Ha mégis szeretnél azzal menni, akkor a fent leírt buszvégállomás mellett szállhatsz fel a H8-as vagy a H9-es HÉVre. A Diósy Lajos utca szinte pontosan a Mátyásföld, repülőtér és a Mátyásföld, Imre utca állomások között helyezkedik el, tehát az egyiktől előre, a másiktól visszafele kell gyalogolnod, majd a Diósy utcán 400-500 métert sétálnod.


Én mindenképp a 45-ös buszt ajánlom.


Sok sikert!

2014. júl. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
M2 metróval Örs vezér teréig, majd 45-ös busszal Cinkota felé a Diósy Lajos utcáig. A 45-ösre az Árkád mellett, a Kerepesi úton lehet a legkényelmesebben felszállni.
2014. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, nagyon hasznos volt, talán így már nem fogok eltévedni. :D

Amúgy meg mindenkinek ment a zöld kéz. :)

2014. júl. 27. 23:46
 7/7 anonim ***** válasza:

4 éve lakom a 16-ban de nem tudtam,hogy ott van egy főiskola :D



Mikor leszállsz a metro végállomáson az örsön szembe átmész az ÁRKÁD bal oldalához (metro felől nézve) és ott van 3 buszmegálló, a legtávolabbihoz odasétálsz és ott megáll a 45,44,276E busz is. Mind a 3 busz egy irányba megy, csak a 45-s az,ami jobbra beborul majd a hősök fasora utcába,ami neked jó.

2014. júl. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!