Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bécsben hogy működik a jegy/bé...

Bécsben hogy működik a jegy/bérletérvényesítés?

Figyelt kérdés
Most megyek először Bécsbe, és nagyon parázok. Ott is minden úgy működik mint Pesten? Például egy utazásra szóló jegyet metrónál a kapuban, felszínen a járművön érvényesítek? Illetve, napijegyet (ami elvileg bérletnek számít?) és bevásárló napijegyet is érvényesíteni kell vagy azt egyszer megveszed és érvényes? Köszi! :)

#Bécs #wienerlinien
2014. márc. 10. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt minden infót megtalálsz. Jobbra fenn át lehet váltani angolra, ha a német nem jó.


[link]

2014. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A felszínen kell érvényesíteni, a bejáratnál. Ha jól hallom, az érvényesítést csengetéssel jelzi is.

A tömegközlekedés nagyon jó, minden ki van írva és tudod, hogy melyik jármű mikor jön, stb.

A metróvonal jól ki van építve, használható, biztonságos és gyakran jár.

Az ellenőrzés kulturáltabb, mint Budapesten.

Én nem is találkoztam amúgy ellenőrökkel, csak ritkán, de nagyon udvariasak, nem kötözködnek.

A napijegyre (amikor vettem) rá volt írva mikortól érvényes, meddig és nem kellett érvényesíteni.

2014. márc. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az idő alapú jegyeket (24, 48, 72 h) érvényesíteni kell az első felszálláskor, de csak akkor! A bevásárlójegy hétfőtől-szombatig érvényes reggel 8 és este 20 óra között! Szintén az első felszálláskor kell érvényesíteni!

Nagy betűk jelzik a jegyen "Bitte entwerten" :D

2014. márc. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenkit pontoztam :)
2014. márc. 15. 14:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!