Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hány bérlet is kell?

Hány bérlet is kell?

Figyelt kérdés
Jövőre sulit váltok, de az eljutás kissé bonyolult. Odafelé elindulok A-ból és B-ben át kell szállnom, hogy eljussak a sulimig. Hazafelé elindulok a sulimból, de egy teljesen más útvonalon tudok hazajutni, és így D-ben kell átszállnom hogy eljussak haza (A-ba). Most akkor meg kéne vennem külön mindkét szakaszra a bérletet, vagy van ilyenre valamilyen kedvezmény? Hallottam már olyat, hogy körbérlet. Az pontosan mi is? Tudok olyat venni?
2014. márc. 2. 22:45
 1/3 anonim válasza:

Mikor van szükségem viszonylatigazolásra és hogyan juthatok hozzá?


A diákbérlet az érvényes jogszabályok alapján csak az iskola, és a lakóhely, tartózkodási hely - a tartózkodási helyet lakcím kártyával, vagy lakcím bejelentővel kell igazolni - között használható. A hagyományos, nem nyomtatott bérletszelvények esetén viszonylatigazolás szükséges, amely szintén csak az iskola és lakhely, tartózkodási hely közötti viszonylatról állítható ki.


A viszonylatigazolás kiváltása levelező tagozatos hallgatók esetében is szükséges abban az esetben, ha a lakóhely/tartózkodási hely és az oktatási intézmény között nincs közvetlen eljutási lehetőség. Ilyenkor a viszonylatigazolásra feljegyzésre kerül az átszállás helye is.


A viszonylatigazolás a VOLÁNBUSZ Zrt. pénztárainál igénylehető, melyhez tanulók, hallgatók esetében diákigazolvány, fogyatékkal élők és a kiemelt családi pótlékban részesülők esetében a kedvezmény igénybevételére jogosító igazolvány (pl.: Magyar Államkincstár Hatósági bizonyítványa).

Viszonylatigazolás

VOLÁN viszonylatigazolás


Fontos, hogy a viszonylatigazolás és a bérlet km-övezetének minden esetben meg kell egyeznie.


forrás: volánbusz

2014. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Diákként mit tegyek, ha például a szakmai gyakorlatom eltérő viszonylaton van az iskolámhoz képest?


A diákigazolványon feltüntetett viszonylattól eltérő más viszonylatra szóló utazási kedvezményre történő jogosultságot a tanulónak, hallgatónak az iskola által kiállított igazolással kell igazolnia. Az utazási kedvezmény egy, az új viszonylatnak megfelelő viszonylatigazolással és természetesen annak megfelelő km-övezetre megvásárolt bérlettel vehető igénybe.

Utazási kedvezményre jogosító igazolás mintája

Utazási kedvezményre jogosító igazolás mintája

2014. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezzel én tisztában vagyok, eddig is buszoztam. De te nem a kérdésre válaszoltál.
2014. márc. 10. 16:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!