Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik olcsóbb? busz vagy...

Melyik olcsóbb? busz vagy vonat zalaegerszegről budapestre? és melyik ér be hamarabb?

Figyelt kérdés
vonat,busz,budapest

2014. febr. 3. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom, és épp lusta vagyok megnézni helyetted a menetrendet. Ha érdekel, itt a lehetőség.
2014. febr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Busz: menetrendek.hu

Vonat: elvira.hu

2014. febr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a buszt javasolnám. Zalaegerszeg felé eléggé alacsony színvonalú kocsik közlekednek. Az utazási idő vonattal 3óra 30 perc körül van. A busz 3 óra alatt fent van. A busz (kiegészítő jeggyel együtt) és vonatjegy egyaránt 4305.- Egyébként a busz pályán megy, és szinte alig áll meg valahol. Ha jól tudom, Balatonszentgyörgy után már csak Budapesten áll meg.
2014. febr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez az utazás időpontjától függ. Vonatból csak 2 van, ami 3 óra alatt felér, buszból ennél több. De vannak olyan időszakok, amikor a buszok is csak 3:30 alatt érnek fel, míg pont olyankor van egy IC, ami gyorsabb. Nézd meg, mikor akarsz utazni és mérlegelj.


Sokan mondhatják, hogy a busz az autópálya miatt gyorsabb, de igazából a 30a vasútvonal felújítása óta mindkét eszköz tud 3 órás menetidőt produkálni. A vonaton speciel több helyed van, van mosdó és biztonságosabb is, de a buszok meg valamivel újabbak és talán kicsivel kevesebb a késés.

2014. febr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én alapból autóbusz párti voltam, de múltkor próba szerencse címszóval kipróbáltam az IC-t és a gyorsvonatot is. Nagy meglepetésemre mindkét szerelvény normális kocsikból volt összeállítva. A gyorsvonat is ilyen kocsikból áll: [link]

Végre ki tudtam nyújtani a lábam és sétálni is tudtam. Ha marad ez a tendencia, akkor átpártolok a vonathoz, főleg ha átadják végre a négyes metrót. Kelenföldről hipp-hopp a belvárosban leszek. Bár nyáron inkább autóbusz, mert azokon van klíma, még a vonatok esetében csak az IC-n.

2014. febr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!