Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha az 1-es metrón utaztam (...

Ha az 1-es metrón utaztam ( földalattin ) és nem volt nálam diákigazolvány csak bérlet azzal megsértettem a szabályzatot? Tanuló vagyok még jogosan büntettek meg 16000 ft-al?

Figyelt kérdés

2014. jan. 24. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért az ellenőr a köcsög ha egyszer az a munkája hogy ellenőrizze hogy jogosan vetted-e igénybe a kedvezményt? Inkább az a tré ellenőr aki nem nézi.
2014. jan. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom ilyen esetben be kell sétálni az Akácfa utcába, bemutatni a diákot, kipengetni 1-2 ezer bemutatási díjat, és akkor a büntetés semmisnek veszik. De lehet ez már nincs, utána kéne néznem a neten, de mivel Te sem tetted ezért én sem fogom...
2014. jan. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De utána néztem a BKV Zrt. oldalán de ilyet nem találtam amire én vagyok kíváncsi. Nem kaptam Választ :(
2014. jan. 24. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan büntettek meg, mert nem volt nálad a diákigazolványod.


Azonban, ha 2 munkanapon belül bemutatod az érvényes diákigazolványt, akkor 2.000,- Ft befizetése ellenében megszüntetik a pótdíjazási eljárást. Az érvényes bérlet és a diákigazolvány bemutatására az Akácfa utca 22. szám alatti irodában van lehetőséged.


Bővebb info a BKK honlapján:


[link]


[link]

2014. jan. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De nem most büntettek meg. Már jóval korábban. És már Utazási Igazolványt használok nem bérletet. De tanuló vagyok és úgy kezelnek mintha már dolgozó képes felnőtt lennék ........ Miközben hangsúlyozom h Diák vagyok !
2014. jan. 24. 17:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy "tanuló vagyok" az ellenőrnek nem elég. Mert ennyi erővel mindneki mondhatná, hogy "tanuló vagyok", és szépen venné a kedvezményes bérleteket, jegyeket. Ezt igazolni kell valamivel. Ez a valami a diákigazolvány, aminek az ÁSZF szerint utazás közben nálad kell lennie. Ha jól tudom, még OKJ-s képzésen is adnak diákot.

Ha nem, akkor ezek szerint ahhoz a képzéshez nem jár diákigazolvány, így jártál, felnőtt bérletet kell venned.


A büntetést pedig minél hamarabb be kellett volna fizetni, mert így csak rakódik rá a késedelmi kamat, plusz kiadják majd behajtócégnek, aki a saját költségeit is rád terheli. Aztán ha majd lesz fizetésed, szépen tiltják belőle.

2014. jan. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
így van, még az esti tagozatos okj-s felnőttképzésen is jár a diákigazolvány. mostmár mind1, 2 mnap alatt kellett volna bevinni, így muszáj lesz a 16ezret befizetni, ameddig nem lesz belőle késedelmi.
2014. jan. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!