Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha november 11-én jár le az...

Ha november 11-én jár le az ideiglenes diákom, és csak a lejárat után kapok újat, akkor tudok venni BKK bérletet?

Figyelt kérdés

A diákom még nem jött meg ideiglenest használok, távolsági bérletnél már szivattak azzal, hogy 15-én vettem egy hónapig lenne érvényes de 11-ig írta rá az érvényességet mert, hogy addig van ideiglenes diák. Na már most a BKK bérletem 27-én lejár fognak nekem adni havi bérletet, vagy nem?

Abban az esetben ha nem, lenne még1 kérdésem:

eddig amikor vettem bérletet mindig nekem kellett ráírni a diákig. számot, ez mindig így van sosem írják rá ott helyben mikor elkérik vásárláskor? Mert akkor megkérem egy ismerősömet akinek már megjött a diákja, hogy vegyen nekem, és ráírom az én számomat. Hiszen 11-ig érvényes az ideiglenes diák tehát jogosan használom 11-én meg ha még mindig nem jött meg a diákigazolvány, tudok kérni ideiglenest újabb 2 hónapra. Előbb nem adnak új ideiglenes diákot azzal az indokkal, hogy a számítógépes rendszer nem enged újat kiállíani az előző lejárta előtt.



2013. okt. 25. 08:58
 1/2 anonim ***** válasza:

De mi a sz*r köze van a pénztárosnak ahhoz, hogy neked meddig érvényes a diákod? Nyilván ha egyszer már kaptál ideiglenes diákot akkor legközelebb is kapni fogsz...nem értem miért rögtön a rosszhiszeműséget kell feltételezni mindenkiről...az ilyen bürokratikus hülyeségek kiborítóak :D

Remélem legalább annyival kevesebbet kellett fizetned a bérletért is, mint amennyivel kevesebb napot írt rá.


BKK bérletet egyébként minden további nélkül tudsz venni, mert kutya nem kéri el (még) az igazolványodat. Veszel egy diákbérletet és kész, aztán amikor kell, igényelsz egy új ideiglenest. A száma úgysem változik.

2013. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt hittem úgy van mint a távolsági bérletnél, ott elkérték a diákot, és mellesleg ugyanúgy kifizetették a teljes havit holott nem is kaptam meg teljes hónapra, hiába vitatkoztam vele 10 percig, hogy mégis mi ez?.. de mind1 kellett a bérlet mert jelenleg sokat utazom. De akkor a bkk bérletnél nem csinálják ezt legalább...
2013. okt. 25. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!