Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan lehet megváltoztattatni...

Hogyan lehet megváltoztattatni a menetrendet?

Figyelt kérdés

Egy 2500 fős faluban lakom,de annyira rossz a menetrend,hogy soha sehova nem tudunk eljutni.

Általában 2 busz megy fél órán belül és utána 3 órán keresztül semmi nem indul.Ráadásul az a néhány távolsági busz,amit nem töröltek el,azok nem képesek pontosan érkezni.Van,hogy 20 perc késéssel érnek ide és van,hogy 10 perccel idő előtt már elmennek.

Beszéltem a polgármesterrel,a legközelebbi volántelep vezetőjével,de egyik sem hajlandó csinálni semmit.Szerintük teljesen jó így,mert így is sokkal több busz jár ide,mint bármelyik faluba itt a környéken.Csak azt nem értik meg(vagy nem akarják),hogy nem a buszok számával van a gond,hanem a menetrenddel.A csatlakozásokat sem érjük el soha és általában 5 percen múlik.


Ma pl úgy megy busz délután,hogy megy egy 2:15-kor,aztán 2:45-kor és utána 6:20-ig semmi.



2013. dec. 15. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Háát ezt jó lenne tudni, hasonló a helyzet felénk is. Nálunk tipikusan ilyen menetrend van, hogy pl. 15:57-kor indul egy busz utána 16:02-kor és a következő 17:40-kor
2013. dec. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Spongya Bob Kocka ***** válasza:
Ez mind semmi, ahol én lakom itt napi szinten 3x megy busz, hétvégén/ünnepnapokon egyáltalán nem megy semmi. Viszont van egy másik busz ami a közeli faluba megy és érinti az útvonala az itteni területet csak éppen nem áll meg. Mikor beindult szóltunk a Volánnak hogy jó lenne ha itt is megállna, de azt a nevetséges választ kaptuk, hogy itt nem lenne elég utas rá meg az egyik járat pont egyszerre jönne az itteni busszal, de persze az már nem számít hogy az itteni járattal nem lehet beérni munkába/iskolába, délután meg van mikor több időt kell rá várni mint amennyit az iskolába töltünk, a másik meg pont jó lenne mindenkinek. A lényeg az, hogy 5 percet sajnálnak arra, hogy az itt lévők is felszállhassanak arra a buszra. A Volán se az utazóközönség érdekeit nézi csak azt, hogy mi a jó neki.
2013. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Háát mellettünk is van olyan település, ahová nap szinten 4 busz jár be, hétvégén pedig 1... Egyébként az első vagyok, és azt még hozzáteszem, hogy amikor megkértük a volánt, hogy változtassanak a menetrenden, akkor azt mondták intézkednek, és majd tájékoztatnak. A lényeg az, hogy ők azt mondták később, hogy felmérést végeztek az adott buszokon, és nincs rá igény. A bökkenő az volt, hogy a fiam minden nap azzal a busszal jár haza, és egyszer sem kérdeztek tőle semmit, ahogyan senki mástól sem...
2013. dec. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ahol én lakok is elég rossz a közlekedés én személy szerint vonattal járok iskolába és olyan jó a menetrend a 26-os vonalon (Balatonszentgyörgy- Tapolca-Ukk) hogy eljön 10.45kor a vonat utána meg 14.40kor. És ha 5 órám van 2óra 10 percet várok hogy haza tudjak menni. A busz közlekedés se sokkal jobb mert Tapolca-Sümeg közt majdnem óránként megy busz csak mivel sümegen át kell szállni és Tapolcáról 13.40kor ér be a busz Sümegre.Ukk fele 13.35kor indul busz utána pedig 15.25Kor megy csak. Szerintem aki(k) megtervezik a menetrendeket nem sokat utazhat(nak) tömegközlekedésen. Nem csak én vagyok az egyedüli tanuló akinek gondot jelent a haza utazás ezért összefogtunk és irtunk panasz levelet a mávnak is volánnak is de még egyiktől se kaptunk semmi féle reakciót
2013. dec. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyszerű!


Használjuk a tömegközlekedést,mert az kevésbé környezetszennyező(pesti bkv?),de drága,sok idő vele eljutni akárhova és még a menetrend is katasztrófa...Komolyan mondom szánalmas!

2013. dec. 16. 19:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a város képviselője se hajlandó semmit kezdeményezni, akkor a közösségnek kéne összefogni...Talán sokkal olcsóbban is kijönne, ha néhány ember elvállalná telekocsi szerűen szállítana néhány embert. Szerintem nincs abban semmi rossz, közösségépítésre is jó hatással van.
2013. dec. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát az utóbbi megoldás az ki van zárva ebben a faluban.Az emberek nagy része önző és nagyon büszke.


Próbáltunk már beszélni a polgármesterrel,de állítólag nem tehet semmit.Szerintem szimplán csak nem érdekli.

2013. dec. 18. 22:57
 8/8 anonim ***** válasza:
akkor így nem jutsz semmire. egy ember kedvéért nem fogják átírni a menetrendet.
2013. dec. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!