Nem tarjátok törvénytelennek, hogy egy 2012-es bkv gyűjtőjegy nem használható fel és nem is váltják be?
Télikabátom zsebében találtam egy 2012-es 10 darabos bkv gyűjtőjegyet, melyből csak egy darab lett felhasználva. Közölte az ellenőr ezt nem lehet használni, a pénztáros pedig, hogy nem váltják be. Két okból, mert részben felhasznált, és csak februárig lehet az előző évit felhasználni, beváltani. :-(
De a k. anyukájukat, hiszen kifizettem! 2800 forint volt, szolgáltatást pedig nem kaptam érte!
beváltják 2014.01.01-től 3 hónapig az Akácfa utcában.
Ne az ostoba ellenőrre hallgass, a pénztárost meg jó volna ha az éves szinten milliárdokkal konszolidált mocskosBKV kioktatná, hogy mi a teendő.
Írj a bkv közönség szolgálatának, hátha ott nem egy egér agyi szintjén lévő ellenőr vagy pénztáros válaszol majd.
Ja és én 2011-es jegyet használok, mivel megvásároltam és el is használom. A +30 Ft különbözetet vagy amennyivel inflálódott a jegy ára, azt kifizetem ha megkérnek rá. Különben meg nyasgem nekik, hiszem a metró életveszélyes, a bkv buszok büdösek, fűtetlenek, a trolibuszokon öklömnyi rés az ajtóknál, ömlik be a hideg, nyáron a légkondicionálót nem használhatják a sofőrök és sorolhatnánk a balkáni állapotokat, miközben milliós prémiumot kap Dávidová őnagysága.
Az ellenőr meg elmehet anyukájába....
"Ja és én 2011-es jegyet használok, mivel megvásároltam és el is használom. A +30 Ft különbözetet vagy amennyivel inflálódott a jegy ára, azt kifizetem ha megkérnek rá."
Hogy őszinte legyek, nem igazán értem, hogy ilyen esetben miért is kellene még nekem fizetnem rá???
Ha 2011-ben, vagy BÁRMIKOR megvettem azt a jegyet, akkor a BKV lóg nekem 1 darab utazással, amit a jegy befizetésekor én hitelezek meg neki. Vagyis nem én tartozom a BKV-nak, mert én MÁR KIFIZETTEM azt az utazást ELŐRE.
A helyzet az, hogy ezután akárhogy is változik a jegyek ára, továbbra is EGY UTAZÁSSAL tartozik nekem a cég, amelyet én előre kifizettem, és erre a jegy a bizonyíték.
Miért kellene még nekem ráfizetnem???????
Így van ahogy az első kettő társam is válaszolt.
De több éves jegyet én is leutazom simán, és nem is szoktak érte szólni. Érvényes az még jövőre is, ne hallgass az ellenőrre, nekik az a dolguk h akadékoskodjanak, vagy nem tudom... BKV-nál alapfeltétel az, hogy hülye legyél, nem is értem...
A 2012-es jegyek 2013 dec 31 ig használhatók
Az egyébként nem indok, hogy nem kaptál szolgáltatást érte, ha lejárt a határidő. Ha rám rohad a paradicsom nem veszi vissza a boltos. Miért nem ettem meg időben?
"Ha rám rohad a paradicsom nem veszi vissza a boltos. Miért nem ettem meg időben?"
Na ez azért nem egészen ugyanaz. A boltban közvetlenül kapok valamit a pénzemért, a jegyvásárláskor pedig egy ígérvényt kapok, hogy ezért a vállalat MAJD elszállít engem A pontból B pontba.
A vásárlás (szolgáltatás vásárlása esetén is) SZERZŐDÉSNEK minősül.
Én a fizetéskor teljesítettem a szerződés rám eső részét.
A BKV pedig akkor teljesítené, ha valóban el is szállítana. Ha ezt megtagadja, akkor MEGSZEGI a vásárláskor létrejött szerződést, amiért KÁRTALANÍTANIA kellene engem. Vagyis az elvárható minimum lenne az, hogy visszavásárolja a fel nem használt jegyet.
OK, nem kérek érte kamatot...
"A vásárlás (szolgáltatás vásárlása esetén is) SZERZŐDÉSNEK minősül."
Mindenféle vásárlás MINDIG szerződés...
Akkor ha nekem megfizetnek nagy tétel almáért egy bizonyos összeget, akkor a szerződés TELJESÜLT, így nem vagyok köteles az almát leszállítani a vásárlónak, ja éééértem.
Egy b*romság, amit írsz.
@Thankyou
Valószínűleg hiányoztál a szövegértelmezés-óráról.
Amikor a vevő azt mondja, hogy kér egy kiló almát, te pedig ezt kiméred neki, akkor a szerződés ráutaló magatartással LÉTREJÖTT.
Amikor a vevő ezt kifizeti, akkor a szerződés RÁ ESŐ RÉSZÉT ő teljesítette.
Amikor te ezért a markába nyomod a kifizetett almát, akkor te is teljesítetted a szerződés RÁD ESŐ részét.
Ha mindkét fél teljesítette a szerződés rá eső részét, akkor tekintendő maga a szerződés teljesítettnek.
Ha valamelyik fél nem teljesíti a rá eső részt, akkor szerződésszegésről beszélünk. Ilyenkor két eset lehetséges:
1. A vevő nem fizet - ilyenkor a boltos káromkodik, és visszaveszi az almát, vagy ha nem sikerül, akkor tolvajt kiált és rendőrt hív (tekintsünk el attól az esettől, hogy félig agyonveri a tolvajt).
2. Nem adod oda az almát - ilyenkor a vevő fog feljelenteni téged, mert ő kifizette, te meg lenyúltad a pénzét (szintén nincs verekedési lehetőség).
Az hogy a BKV nem hajlandó beváltani az utaztatási ígéretét (gy.k.: JEGY), a második esethez hasonlít.
Vajon mi a jó fülemért kell ezt ilyen szájbarágósan leírni? Nincs kedvem már ennél is részletesebben magyarázni. :-(
@Thankyou
Bocsánat, kérlek hagyd figyelmen kívül a fenti válaszom első mondatát, visszaolvasva rájöttem, hogy nem ellentmondtál, csak valahol nekem veszett el az iróniaérzékem....
Basszus....
Még egyszer elnézést kérek.
Nem lehet felhasználni?:O
Én az egyik barátnőmnek adtam 2010-eset,miden további nélkül elfogadják neki,úgyhogy ez fura:/
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!