Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntethetnek ezért a vonaton?

Megbüntethetnek ezért a vonaton?

Figyelt kérdés

Megbüntethetnek, ha egy rövidebb viszonylatra váltok menetjegyet, mint amelyen valójában utazok, de mind a két viszonylat ugyanannyiba kerül?


egy példa: Budapest-Nyugatiból utazom Kispestre, amely 310 forint. Viszont csak Kőbánya-Kispestig váltok jegyet (de ez is 310)


2013. nov. 24. 11:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Jó de melyik az a kalauz aki ezért büntet és milyen alapon, ha nem történt anyagi károkozás? Ha később nem fizet és perre viszik ,milyen kárra hivatkozna a vasúttársaság, amiért büntetést rótt volna ki?"


Üzletszabályzat ezt tartalmazza, az utas a felszállás ráutaló magatartásával ezt elfogadja. A bíróság előtt is megállja a helyét, és meg is állta már párszor.

2013. nov. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én leverném a kalauzt a vonatról ha ezért büntetni próbálna :D
2013. nov. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én meg leverném az olyan parasztot, akinek nem érvényes a jegye.
2013. nov. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Elvileg nem kéne megbüntessenek, de szerintem megbüntetnek.
2013. dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Egy nagyon minimális mennyiséggel több energiát fogyaszt a vonat, ha egy emberrel több van.
2013. dec. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Miért nem veszed meg a rendes jegyet? Ugyanannyi. Így elkerülsz minden fennakadást.
2013. dec. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!