Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A gödöllői HÉV-en Gödöllő-Palo...

A gödöllői HÉV-en Gödöllő-Palotakertnél miért jön ki a palacsintasütővel a vasutas?

Figyelt kérdés
Minden járathoz kijön a palacsintasütős tányérsapkás vasutas (nem tudom a nevét, aki azzal a zöld valamivel indítja a vonatot). Ez miért van? Máshol a HÉV-en nem láttam még ilyet, csak a MÁV-nál

2013. nov. 19. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Forgalmi szolgálattevő.

Azért megy ki, mert elő van írva az állomásivvégrehajtási utasításban .

2013. nov. 19. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Palacsintasütő:D:D Azt hittem a menetirányitó kijött neked palisütővel.S akartam irni neked h biztos palit sütött..
2013. nov. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm.

bocsánat a palacsintasütőért, nem vagyok vasutas, sokan annak szokták hívni amivel indítja avonatot :D


és ha a többi megállónál nem kell kijönnie, akkor itt miért?

2013. nov. 20. 00:10
 4/6 anonim válasza:
51%

Pont ezen gondolkodtam tegnap :D

amugy azert, mert ott kanyarban van a hev es a vezeto nem lat el a vegeig, ezert kell az emberke hogy intsen ha mar nem szall fel senki.

2013. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 10 deka farhát ***** válasza:
100%

Nem azért kell. Közlekedésmérnökök most csukják be a szemüket, konyhanyelv következik. Azért kell, mert a palotakerti HÉV állomáson nincs jelző (gyk.: lámpa, szemafor, akármi), ami jelezné a járművezetőnek, hogy előtte a pálya szabad (a következő jelzőig, vagy következő állomásig stb.) - egyébként Kerepesen is meneszteni kell a HÉV vonatokat ugyanezen okból (meg talán Mogyoródon is). Az állomásokon dolgozó forgalmi szolgálattevők telefonon tudnak egymással beszélni: engedélyt kérnek a vonat indítására, ha megérkezett a vonat visszaszólnak, hogy megérkezett hozzájuk stb., és ezt a járművezetőnek (ti. hogy mehet vagy sem), úgy adják a tudtára, hogy szabadra állítják a jelzőt (ha mehet) vagy elmenesztik a tárcsával (ahol nincs jelző). De ez csak állomásokra igaz, megállóhelyekre nem (pl. Ilonatelep, Kistarcsa kórház stb.), mivel a konkrét esetben két állomás (mint Gödöllő és Mogyoród vagy Kerepes és Cinkota) egy vágányon egyszerre csak egy vonat közlekedhet. Azaz ha elindulhatott Kerepesről (mert elmenesztette a forgalmi szolgálattevő), az azt jelenti a vezető számára, hogy Cinkotáig nincs előtte másik vonat.


Dióhéjban. Lehetne még ragozni, pl. amikor két állomás között is vannak jelzők (ún. térközjelzők), ilyenkor két állomás között annyi vonat lehet (elméletileg) egyszerre, ahány térközre felosztották a pályaszakaszt ilyen jelzőkkel.

2013. nov. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, így már érthető :)
2013. nov. 22. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!