Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyen esetben nem használnám...

Ilyen esetben nem használnám érvényesen a diákbérletemet a Volánnál?

Figyelt kérdés
Ha az van, hogy van érvényes diákbérletem mindennel ami kell hozzá, az iskolám városa és a saját településem között utazok, és a busz átmegy mindig közben több településen. De ha egyszer mondjuk a bérlettel felszállnék az iskolám városában a buszra, és nem a saját településemen szállnék le, hanem mondjuk 1-2 településsel előbb, akkor úgy már egyből nem is használnám érvényesen a bérletet?
2013. nov. 14. 17:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem átszállás miatt hanem az lenne a célom éppen az a település.
2013. nov. 14. 17:24
 2/3 anonim ***** válasza:
Leszállni tuti leszállhatsz (felszálláskor nem kérdezi a sofőr h meddig mész, ha ellenőr jön, az is csak azt látja, hogy akkor épp érvényes a bérlet, azt már senki nem ellenőrzi, hogy hamarabb szállsz-e le). Felszállással már nem tudom, mi van, de nem hiszem, hogy szól érte a sofőr (ellenőr hiába jön később, az már nem tudja, hol szálltál fel).
2013. nov. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit olyan a kérdésed mint andersen meséje, de ha így 12 óra munka után jól értettem a kérdést, akkor:


A-B városok között van bérleted, és te egy C városban szállnál le, ami A-B közé esik. Akkor szabályos, ugyanis az utazás az útvonal során bármikor megszakítható és folytatható. Tehát fel is szállhatsz köztes megállókban, mert akkor is az A-B közé eső úton használod.

2013. nov. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!