Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Teljesen kétségbe estem, most...

Teljesen kétségbe estem, most akkor 20. 000 ft-ot kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Az ez előtti pénteken utaztam bussual, de nem lyukasztottam ki s jegyet. Elkapott az ellenőr, de mivel thhon van bérletem, csak 1000/2000 kll fiztni. De nem tudtam elmenni bemutatni a bérletet 7 napon belül, mert megbetegedtem, most hétfőn mennék a 2000 ft-tal, zerintetek még elfogadják így?:((

2013. okt. 27. 08:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Azért van a határidő, hogy betartsd.

Amúgy ugye nem kell elhinnünk, hogy otthon van bérleted, te meg buszjeggyel utazgatsz?

2013. okt. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De, képzeld egyszer otthonhagytam... de i fluenzás lettem, egész nap rohadt szarul voltam, hánytam és hétvégére lettem csak jobban.
2013. okt. 27. 09:00
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Hibáztál, fizesd meg a tanulópénzt és okulj belőle. Mást nem tehetsz. Nem te vagy az egyetlen.
2013. okt. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
A határidő azért van, hogy kedvezzenek neked. Nem éltél, vagy nem tudtàl élni a lehetőséggel: ez, őket nem érdekli.
2013. okt. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De ha elviszem a bérletet, és azt hazudom, hogy már voltam előtte bemutstni, akkor tudni fogják hogy hazudok?
2013. okt. 27. 09:03
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Igen, tudni fogják, mert nem csak rápillantanak, hanem jegyzik a gépen. Szal már mindegy. Tanulj ebből és ne tetézd butaságokkal. Sok sok, de hibáztál nincs mese, fizesd ki, máskor pedig ügyelj h a bérleted nálad legyen, vagy a jegyet kezeltesd.
2013. okt. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát jó, köszönöm hogy válaszoltatok!
2013. okt. 27. 09:16
 8/12 kovpet ***** válasza:
93%

"és azt hazudom"


Egyből hazugságban gondolkodsz, gratulálok.

Inkább próbáld meg az orvosi igazolásod mutogatni. Hátha elfogadják, bár nem hiszem.

Miért nem küldted be valakivel megmutatni? Felhatalmazással, persze. Vagy legalább jelezted volna, hogy szándékodban áll bemutatni, de akadályoztatva vagy.

2013. okt. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt remélem, hogy már jobban vagy. Másrészt viszont a jövőre nézve érdemes utánakérdezni ilyenkor a teendőknek, ugyanis akadályoztatásod esetén lehet, hogy van megoldás. Erről elsődlegesen a közlekedésszervező vagy a szolgáltató tud neked hiteles információt adni, hozzájuk kell fordulni első körön. Mindenestre a két munkanap jelen esetben jogvesztő határidő, nem az a kategória, mint a "tanárnő, beteg voltam, nem tudtam készülni". Empátiának csak igen minimális tere lehet. A bírság egyébként a BKK-nál csak 16000 Ft, nem 20000.
2013. okt. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már jobban vagyok.:) azért nem küldtem be senkivel, mtt anya szintén bteg lett (mivel z influenza fertőző..) a húgom még kicsi hozzá, apa meg pesten van. A barátaimmal meg csak nerm küldöm be.. igen a hugságon gondolkodtm, mett a rohdt busztársaság nem küld busdzt, hgas esdik egy kis hó, vlamint rendszeresen kimaradnk vagy nagon sokast késnek járatok, és mikor betelefonáltam, hogy megkérdrzzem, akkor azt mondták, hogy nincs elég busza a városnak, és hogy a jövőben ez így is marad. És ők hol kárpótolnak engem? A szüleimnek kell lejönni ertem este, mert kimarad a busz, a követkkező meg több, mint egy óra múlva jön, reggel meg ezért kések az iskolából.
2013. okt. 27. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!