Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Segítség! Valaki szeretne...

Segítség! Valaki szeretne segíteni? Az volna a probléma hogy hamarosan Hatvanból megyek Pestre busszal de nem igazán értem hogy mit jelent az hogy "elővárosi"?

Figyelt kérdés

Mindenhol kerestem de nem találtam sehol sem eligazítást ahoz hogy megtudjam mit jelent az hogy "elővárosi". Bármilyen(értelmes)választ szívesen várok még olyat is hogy:nem jelent semmit az hogy "elővárosi".

Előre is köszönöm a segítséget(eket)!!!



2013. okt. 14. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem jelent semmi fontosat.

Annyival több, hogy ha van Budapest-bérleted,

akkor a 'Pesti szakaszra nem kell jegyet venned.

2013. okt. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy helyközi (= települések között közlekedő) buszjárat lehet elővárosi vagy tàvolsági. Előbbi lassabb, célja a nagyobb városokhoz közeli települések összekötése a nagyvárossal. Pl. Hatvan-Aszód-Gödöllő-Bp.

A távolsàgi járatok nagyobb távolságokat hidalnak àt kevés megállással. Pl. Tiszafüred-Heves-Hatvan-M3-Bp.


Távolsági járatok gyakran pótdíjasak, de esetedben tuti nem kell pótjegyet venned, mert elővárosi a busz. Ezen kívül, ha van Budapest-bérleted, a városon belüli szakaszra màr nem kell megvenned a jegyet.

2013. okt. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!