Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Villamosvezetők! Szemészek!...

Villamosvezetők! Szemészek! Mi vár rám a vasútegészségügynél, főleg a szemészeten leendő villamosvezetőként?

Figyelt kérdés

2013. okt. 1. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz én már 20 éve voltam ott, de akkor még csak sima vizsgálat volt: tábla olvasás, baboskönyv, stb...
2013. okt. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Nos, én sem mostanában voltam, de akkor a következőket csinálták:


-táblaolvasás

-színtévesztés szűrése

-szemfenék vizsgálat

- mély- látás vizsgálat (géppel)

és persze megnézik, hog van e szemtengely ferdülésed.


Ha kicsit rossz a szemed, akkor se aggodj! Kapsz szemüveget és kész.


Viszont azt sajnos nem tudom megmondani, hogy mennyi a tűréshatár dioptriában.


Ennél többet nem hiszem, hogy vizsgálnának. Feltételezem ,hogy csarnokvizet nem fognak vételezni. :D


Aztán, ha nem vagyok túl indiszkrét, megkérdezném.. Hova lesz a kiképzés? :)


Sok sikert kívánok!

2013. okt. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajonos sokkal konkrétabban érdekel a helyzet, az, hogy mi a "szokás", a szemem amolyan határeset a rendelet szerint. Szívesen olvasnék az elmúlt néhány évben felvett és/vagy szemüveges villamosvezetőktől, pláne olyanoktól, akiknek "rezgett a léc" a szemészeten.
2013. okt. 2. 10:46
 4/5 Südiné Pénzes Monika válasza:
Én nem régen voltam de mint MÁV dolgozó.Van szemfenék vizsgálat,gép néz szín felismerést,van egy 3D kép amit nézz meg több féleképpen amikor a kezedbe adják billegtesd egy kicsit ,hogy más szögből essen rá a fény az a kérdés mit látsz rajta,3-4 kép van rajta cica ,autó, fa ház,tér látást is néznek,figyelj a zajokra.A szinnél vigyázz mert nagyon finoman kell be állitani az árnyalatokat ha nem sikerül beállitja az orvos helyeseld ,
2013. okt. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Látásélesség, színlátás illetve térlátás vizsgálat, ezen felül látótér illetve szemfenék vizsgálat várható.

Szemüveg nem kizáró ok egy bizonyos dioptriáig.

Ha jól tudom -5 dioptriáig illetve +3 dioptriáig engedélyezett. A szemtengelyferdülést komolyabban veszik.

2017. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!