Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi kell ahhoz, hogy én legyek...

Mi kell ahhoz, hogy én legyek a férjem leendő autójának üzembentartója?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Autót készülünk vásárolni. A kocsit a férjem nevére vennénk, viszont használni én fogom és a családban én vagyok a "papírmunkás", szóval szerencsésebb lenne, ha én lennék az üzembentartó (és nekem olcsóbb lenne a kötelező biztosítás).

Mit kell ehhez tenni? Van plusz költsége?

Köszönöm szépen a segítséget, előre is!



2013. szept. 26. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Papír hogy a férjedé a férjed. Igy nincs illeték.

Biztosítást megkötni az üzembetartó nevére.

6000ft forgalmira.

2013. szept. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lenne olcsóbb a biztosítás ha csak nem régebbi a jogsid mint a férjedé. És ne sértődj meg de mivel nőből vagy így még magasabb biztosítási díjjal számolhatsz. Szerintem felesleges mindez..
2013. szept. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Kikalkuláltam a biztosítást és nekem olcsóbban jön ki, mivel van másik autó a nevemen, biztosítással (azzal a férjem jár).
2013. szept. 26. 15:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért csináljátok így keresztbe a dolgot? Ha nem akarsz ne válaszolj, csak tényleg érdekel :)

Nem lenne egyszerűbb, ha mindenki a saját nevén lévő autóval járna?

Csak mert ha ez most a férjed nevére kerülne, akkor ő is tudná gyűjteni a bónusz fokozatokat. Igaz most egy kicsit olcsóbb volna, de ahogy lépked fentebb szépen csökkenne a díj...

2013. szept. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az első autónk az én nevemen van, anno hitelt vettem fel rá (nekem volt megfelelő keresetem hozzá), azóta kifizettük. Persze át lehetne íratni a férjem nevére, de fizetni kellene érte. Ezért marad az az én nevemen, a másik lesz az övén. Most a biztosításon kereken 10 ezer forintot spórolunk, ha az én nevemen lesz. Talán eltörpül a fenntartás és a vételár mellett, de mivel szükségből veszünk még egy autót (nincs tömegközlekedés és a gyerekeket muszáj hozni-vinni, nekem is dolgozni), igyekszünk spórolni amin lehet...
2013. szept. 26. 18:52
 6/6 Vörösnefelejcs válasza:
Halkan mondom, hogy a nők fizetnek kevesebb biztosítást.
2013. okt. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!