Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » PESTIEK! Ti hányadik kerületbe...

PESTIEK! Ti hányadik kerületben laktok? És mennyire vagytok járatosak egész Bp-en?

Figyelt kérdés

Az lenne a teljes kérdésem, hogy mennyire vagytok járatosak a tömegközlekedésben? Szóval csak azokat a busz/metró/hév/villamos/combino/troli járatokat ismeritek és tudjátok jól, amivel munkahely, iskola stb miatt közlekedtek vagy másban is magabiztosak vagytok és tudjátok mire, hol kell fölszállni? És mennyire ismeritek Pestet, vagyis sok olyan nevezetesség, emlékmű vagy csak egyszerűen plázák, szórakozóhelyek stb vannak ahol még nem jártatok vagy esetleg olyan kerület? Ti is kóvályogtok, eltévedtek néha? :D


Írjatok légyszíves kort és, hogy a fővárosban születtetek-e vagy mikor költöztetek oda és a fentebb említett személyes tapasztalataitokat, véleményeiteket! Köszönöm!


2009. okt. 24. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Hát én sajnos budai vagyok, úgyhogy ebből a kérdésből is kimaradok.
2009. okt. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam mindig van egy térkép (nemrég adták ki az új BKV útvonalakat tartalmazó lapozható térképet, amit be is szereztem azonnal), úgyhogy olyan még nem volt, hogy eltévedtem volna Budapesten. Elég sok helyet ismerek, de minden helyet és útvonalat én se ismerek fejből. Főleg, hogy tavaly átalakították a BKV útvonalakat, így felborult a korábbi ismeret egy kissé. Egyébként Budapest nem elég nagy ahhoz, hogy el lehessen tévedni. Akárhol is van az ember, fél órán belül mindenhonnan el lehet jutni egy közlekedési csomópontra, ahol már bárki képben lehet. A plázák számomra funkcionális egységek, vagyis egyrészt könnyű azoktól tájékozódni bárkinek, mindegyikben van bevásárlási lehetőség, vagyis valamilyen üzletlánc, és a plázák mozijai viszik a közönség jó részét, egyébként ismerem a nevezetességeket is, több távol lakó ismerősömet (külföldit is) én navigáltam a városban, amikor itt jártak, és nem a plázákat jártuk végig, hanem a nevezetességeket a legjobb útvonalakon. Biztos van olyan hely, ahol még nem jártam, mert nem volt még mindenhol dolgom, de nagyon sok helyet bejártam már itt, a DISCO-kat pl. nem szoktam látogatni, mert nem érdekelnek. 25 éves leszek nemsokára, nő vagyok, itt születtem Budapesten
2009. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, módosítom Budapestiekre*, csak hirtelen kérdeztem :D Szóval Bp-iek.
2009. okt. 24. 18:36
 4/11 A kérdező kommentje:
És köszi a választ!
2009. okt. 24. 18:37
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

hát nekem nemkell térkép, ha leraknak vhova, onnan tuti h hazajutok :D

nem, nemismerek minden egyes buszjáratot, viszont ha elolvasom a menetrendjét, akkor azonmár kitudok igazodni, mert ismerős helyet (megállót) általában lehet találni. 24 éve élek budapesten.

amúgy autóval közlekedem, ott inkább eltévedek, mint a bkv-n. bár még kocsival sem tévedtem el, mer sosem pánikolok be, és előbb utóbb mindig ismerős helyre érkezem, ahonnan már tudom az utat.

2009. okt. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12:28 - A menetrend nem minden, ugyanaz a megállónév más területet is jelenthet, nekem azért van a térkép, hogy ezt is kapásból meg tudjam határozni, hogy ott járok-e, ahol gondolom, vagy más irányba kell menni, ja, és házszámok is fel vannak tüntetve, tehát, ha címet keresek, akkor is képben vagyok vele. :-)
2009. okt. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

jolvan, én nem téged kritizáltalak a kommentemmel :) semmi bajom azzal ha vkinél térkép van, ő előrelátó, és nemszeret kóvályogni, nincs ezzel semmi probléma :)

nekem eddig nemokozott gondot a menetrendhasználat :D odataláltam mindig ahova menni akartam, csak azért írtam amit írtam.

2009. okt. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

14:18 - Persze, nem az odatalálással van probléma, hanem ha valaki időre megy, nem mindegy, mennyi idő alatt talál oda. :-) Pl. én sose használom az útvonaltervezőt, mert rendszerint hosszabb, több időbe telő útvonalat ajánl, mint amit a térképről én lenézek. Ha meg jön egy forgalmi akadály, azonnal kéznél van, hogy találjak kerülőútvonalat.

Jó, mondjuk én rendszeresen rohanok és percre be van osztva 1-1 napom, nem bízhatom magam a véletlenre. :-D

2009. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
17 éves vagyok, X. kerben lakom, általában mindenhova odatalálok egyből, de ha mégis valahova időre kell mennem előre otthon a netes térképen meg szoktam nézni az utat ill. bkv.hu-n is, hogy nincs-e valami lezárás vagy terelés
2009. okt. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

15 éves vagyok és nagyon jól közlekedem 12. kerben lakom ma 3 átszállással jöttem be Budafokról úgy h még nem is jártam arra. Megnézem a menetrendet hol áll meg és ott van -e vmi ami nekem jó hazáig ha nincs akkor mi jó ami elvisz egy olyan járatig ami jó hazáig.

15/F

2009. okt. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!