Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A pót és helyjegy vétel...

A pót és helyjegy vétel hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Szval ha pl mennék a szegedi IC-n az IC-s részben, akkor az első v másodosztályú jegyet meg kell vennem és az mellé a pót és/vagy helyjegyet?Vagy nem így megy?

Meg pontosan mi az a pótjegy?

Lehet olyan is h nyugatitól ferihegyig megyünk az ic-s kocsikban mert épp olyan kedvünk van? :D



2013. ápr. 23. 19:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az IC-s részre helyjegy kell, ez alap, és egyes vonatokra még kellhet pótjegy is, ezt a pénztárnál kell megérdeklődni.
2013. ápr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

a szegedi IC-n az IC részbe pót- és helyjegyet kell venni. Ma már olyan, hogy csak pótjegy nincs, mindig jár hozzá helybiztosítás is. Megveszed a sima jegyet (1. vagy 2. osztályra), és kérsz hozzá helyjegyet (elég így mondani) az xxx számű VAGY xx:xx-kor induló VAGY xxx nevű InterCity vonatra (értelemszerűen ezek közül elég egyet mondani).


Ferihegyig is lehet menni az IC részben, sőt, akár Zuglóig is

2013. ápr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És ha van Budapest-bérletem, akkor a másodosztályú IC kocsira elég a helyjegy?
2013. ápr. 24. 16:28
 4/16 anonim ***** válasza:
Nope. (Nem.)
2013. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 24. 19:39
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha van Budapest bérleted, és csak Budapesten belül utazol, akkor a pót- és helyjegyet (300) forint kell csak kifizetni, ha IC 2. osztályon szeretnél utazni. Ha IC 1. osztályon, akkor ehez hozzájön a kocsiosztály különbözet is (ez is nagyon olcsó, szerintem simán megéri, Zuglóig csak 65 Forint, Ferihegyig meg 95. (én általában gyorsvonati 1. osztályn szoktam menni Zuglóig, 65 Forintért nagyon megéri, a helyjegyet ritkán veszem meg)
2013. ápr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

NEEEEEM! A Budapest-bérlet csak a személyvonati és gyorsvonati részeken érvényes.


Ha IC-vel akar utazni, meg kell venni a teljes útra a jegyet.

2013. ápr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

NEM!


Honnan veszed, hogy az IC részben való utazáshoz meg kellene venni az alap jegyet is? (ráadásul miért teljesárút?). Az Üzletszabályzat értelmében a vasúttársaság a menetrendkönyvben fekete rombusszal jelöli meg azokat a vonatokat, melyek Budapest-bérlettel, és ahoz csatlakozó jeggyel igénybe vehetők. A szegedi I vonatok fejrovatában ott van ez a jel, és ez az EGÉSZ vonatra vonatkozik, nem csak a gyorsvonati részre! A pót- és helyjegyet természetesen meg kell hozzá venni (meg 1. osztályon utazáshoz a különbözetet is), de ha megvan a felár, érvényes a Budapest bérlet itt is!


Ne vezesd már félre a kérdezőt, ha nem jól tudod...

2013. ápr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem ezt, az Egri hibrid IC-kről, és azt a választ kaptam, amit én írtam.
2013. ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Valamint: [link]
2013. ápr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!