Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan értsem meg a pesti...

Hogyan értsem meg a pesti közlekedést? Most fogok Pestre költözni és nem ismerek semmit!

Figyelt kérdés
Félek hogyan fogok eljutni A-bol B-be!! Mi hol van...
2009. szept. 23. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

ha van neted, akkor utvonalterv.hu minden "utazás" előtt.


amit meg jó az eszedbe vésni. Az a metró. Metró a fő szerves része egész pestnek. Kb-ra majd tanuld meg, hogy hol van metró. Ha eltévedsz valahol, akkor próbálj egy metróhoz eljutni, onnan pedig már bármerre eltalál az ember.

2009. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tömegközlekedéssel? Nézd meg ezt:

[link]

Ez pedig egy konkrét útvonaltervező, csak be kell írd az indulást és a célállomást:

[link]

Ettől még nem fogod egyből tudni, mi hol van. De keress rá a város nevezetességeire, pl. itt: [link] , azonosítsd be a térképen, és amikor utazol, figyeld meg ezeket a helyeket, kövesd le a térképeden az utat. A metróvonalakat is érdemes kipróbálnod. [link]

2009. szept. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Nehogy az utvonalterv.hu-ra hallgass, azt az oldalt nagyon elcseszték. Többször elküldött már rossz helyre, máskor meg a hosszabb útvonalon. Egyszerűen hibás az egész.

Ne félj, nem nehéz megszokni mert a fő járművek a legtöbb csomópontot érintik.

A BKV útvonaltervezője jó, de ha eltévednél, kérdezz meg nyugodtan embereket, nem fognak harapni.

Előbb-utóbb rájössz majd hogy van 2-3 csomópont aminek az érintésével szinte bárhova el lehet jutni(pl Deák tér).

A helyedben mindig tartanék magamnál egy térképet is, amin fel vannak tüntetve a BKV útvonalai is.

2009. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem volt sok bajom még az utvonalterv.hu -val. autóval hallottam már, hogy érdekes utakat kiadott, de tömegközlekedéssel nem volt gáz.
2009. szept. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem viszont volt hogy elküldött 4 megállóval arrébb, miközben amit kerestem 1 megállónyira volt. Azóta van ez hogy átalakították, előtte tökéletesen működött. Bejelentettem már hónapokkal ezelőtt, de ugyanez van.

Most is kirpóbáltam, teljesen logikátlan utakat ad, elküld a fenébe körbe miközben lehetne menni egyenesen is.

2009. szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindíg tudatosítottam magamban hol szállok fe, és hány megálló múlva kell leszálnom. Elég sok járat bemondja a megállókat, ezért igyekeztem oda állni ahol ez ki van írva, és ott követtem nyomon. Lehet hogy bénán hangzik. A belvárosaban nekem ez a módszer bevált. Görcsösen számoltam és figyeltem. Mosmár csak mosolygok rajta.

Ha ritkábban járó buszra szálltam, ahol nincs minden megállóban le és felszállást, megérdeztem az utasokat, vagy a sofőrt, hogy hol kell leszállnom.

Ennek ellenére volt hogy eltévedtem, hamarabb leszáltam, vagy pl nem tudtam hogy a 4-es 6-os villamosnak más a végállomása. De szerencsére hamar vissza lehet csinálni, mert vidékhez képest sűrűn jár minden.

Valamint arra figyelj hogy jó irányba szállj fel, inkább kérdezd meg várakozókat.

Én egyszer éjszaka eltévedtem éjszakai metrópótlóval, azt se tudtam hol vagyok. Inkább taxiba szálltam. Azóta mindíg tartok magamnál annyi kp-t hogy egy útra elég legyen, ha szükség van rá.

2009. szept. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a www.holvan.hu oldalt. Nekem bejött
2009. szept. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 évesen suli miatt jöttem Bp-re. Előző nyáron egy baráti házaspárral csavarogtunk egy csomót a városban. Pár múzeum, libegő, Országház, Állatkert, egész egyszerű helyszínek. A lényege az volt, hogy a nyaralás egy hete alatt elpárolgott belőlem az addig meglévő para a közlekedéstől. Onnantól kezdve minden jól ment, ha valamit elrontottam, akkor sem estem pánikba. Aztán később sokat gyalogoltam a városban, néha elcsodálkozva, hogy mi merre van, egészen érdekes volt rájönni :) A metros közlekedés egyetlen hátránya, hogy közben nem látod, hogy merre megy a járgány.
2009. szept. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, egyátalán nem vészes, és nem annyira bonyolult, mint látszik. Nehéz Pesten tömegközlekedéssel eltévedni, vagy ha igen, akkor is szinte azonnal jön valami, ami visszavisz, akár a helyes irányba is. Nekem ez volt a legfurcsább vidék után, hogy itt max 15 percet kell várni valamire, ott pedig a legsűrűbben járó járat járt így, nyáron meg jó ha fél óránként.


Az útvonaltervezőre meg tényleg ne hallgass, egyszer azt javasolta nekem, hogy vakond módjára ássam át magam a budai vár alatt :-)

2009. szept. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!