Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért gond egyeseknek, ha a...

Miért gond egyeseknek, ha a vasúti jegyvizsgálót ellenőrnek nevezzük?

Figyelt kérdés

Sokszor láttam, hogy fórumokon (itt is) beszóltak annak, aki ellenőrnek merte nevezni a vasúti jegyvizsgálót.

Végül is a jegyeket ELLENŐRzi, nem?



2013. ápr. 10. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Ellenőrzi a jegyeket, de attól még nem ellenőr :) Ez két különálló munkakör, azért van jelentősége a különböző megnevezésnek.

Ennyi erővel a vezérigazgatót is nevezhetnénk sofőrnek, mert biztos ő is vezetett már autót, nem? :)

2013. ápr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert kötekednek. Az utasnak nem kell ismernie a szakkifejezéseket. Nekem még egy kalauz sem kérte ki magának, de ki sem igazított, ha ezzel a névvel illettem. Pedig, ha már…, akkor sokkal inkább ellenőr, mint kalauz.
2013. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért mert a kukásautó-vezetőt se nevezzük kamionsofőrnek.

Az ellenőr csak ellenőrzi a bérletet, meg a jegyeket és csókolom. Ezzel szemben egy kalauznak(jegyvizsgáló) sokkal sokrétűbb és több feladata van.

Kereskedelmi, forgalmi...

Menetjegy ellenőrzés, menetjegy értékesítés, forgalmi feladatok, fékpróba, egyéb műszaki feladatok(bárcázás stb.), terhelőt elkészíteni és még sorolhatnám.

Itt nem a sértettségről van szó, csak tisztába kell tenni, hogy a kettő nem egy.

2013. ápr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg érdekel:

- Az ellenőr a jegyeket ellenőrzi, és pótdíjaz ha valami nincs rendben. Pl. BKV Jegyet nem értékesít.


- A jegyvizsgáló kereskedelmi tevékenységet is végez, a jegyek ellenőrzése mellett. Nála vehetsz jegyet, bizonyos szabályok alapján.

2013. ápr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lassú voltam :)
2013. ápr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tehát akkor a taxisofőrt is csak bérelhető-személygépjárműveztetőnek szabad hívni közbeszédben?
2013. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És te mondod, hogy más kötekszik...
2013. ápr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

"Tehát akkor a taxisofőrt is csak bérelhető-személygépjárműveztetőnek szabad hívni közbeszédben?"


Nem értetted meg... Olvasd el újra! Ha úgysem érted meg, sajnállak(vagy mégse).

2013. ápr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
a "taxisofőr" és a "bérelhető-személygépjárműveztető" szinoníma, ahogyan a "jegyvizsgáló" és a "kalauz" is. De az "ellenőr" már NEM egyenlő ezekkel :)
2013. ápr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!