Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tudhatom valahonnan, hogy...

Tudhatom valahonnan, hogy lesz-e ellenőr a buszon?

Figyelt kérdés
Gondolom az egyenruhájáról ki lehet szúrni, de ő mikor szokott felszállni vagy van olyan buszjárat ahol nem szokott lenni sosem ellenőr?

2013. márc. 31. 22:20
1 2
 1/16 anonim válasza:
23%
jó lenne, ha lehetne tudni, de sajnos nem :/ :D annyi biztos, hogy este 8ig dolgoznak. de, hogy milyen járatokon? két nagyobb megállóhely között valószínűbb, mint az ilyen városból-faluba tartó járatokon, de igazából sosem tudhatod, hogy mikor száll fel a buszra.
2013. márc. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
minek azt tudni? legyen könnyen elérhető helyen a jegy vagy bérlet.. olyan nehéz felmutatni?
2013. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És a volános ellenőröknek van egyenruhájuk? Pl.: Ha meglátom, hogy felszáll egy egyenruhás ember én gyorsan leszállok.Ezt így meglehetne csinálni?Egyébként nem szoktam bliccelni, de most nagy távolságot kéne utaznom és nincs 10000 Ft-om buszjegyre, de szerencsére nem biztos, hogy mennem kell, de szeretném tudni, hogy ha kéne megtudám-e oldani
2013. márc. 31. 22:41
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van nálluk hasitasi vagy kis oldaltáska.Amikor felszállnak viszonylag sokat dumálnak a sofőrrel. Innen már fel lehet őket ismerni. Ha nincs a volánnál valami fejes ismerősöd, akkor nem tudhatod mikor és hol szállnak fel, random tolják.
2013. márc. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. márc. 31. 22:47
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha 10 ezer forintba kerül a jegy, akkor itt már távolsági járatról beszélünk. Ebben az esetben többnyire az első ajtón kell felszállnod, így nem tudsz észrevétlenül felosonni. Maximum azzal tudsz trükközni, hogy egy közelebbi településig veszel jegyet, de ezt sem ajánlom. A sofőröknek jó memóriájuk van, gyanús lesz nekik, ha senki nem száll le ott, ahová valaki vett jegyet.
2013. márc. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mostanában hogyan ellenőriznek a Volánnál, de régen személyautóval jártak, simán megállították útközben a buszt, és ott szálltak fel a pusztán. Akkor meg nehéz lelépni!
2013. ápr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Így van, távolsági buszon marhaság a potyázás. Mikrobusszal vagy személyautóval járják a megyét vagy országot az ellenőrök (múltkor pl. Kunság Volános kontroll volt a Mátrában...), akik mindig utolsónak szállnak fel. A hátsó ajtó ilyenkorra már zárva van, nincs menekvés. Igaz, a puszta közepén nem zárhatnak ki az utazásból, de egy kis faluban már simán.

Ráadásul a korszerűbb jegykiadó gépek jelezhetik a következő megállóig megváltott jegyek számát, így elég gyanús, ha le sem száll senki az adott megállóban.

2013. ápr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig csak olyat láttam hogy buszmegállóban szállnak fel, ellenőrzik a jegyeket és a következőnél leszállnak. Távolságin is.
2013. ápr. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Este 11 órakor induló buszon is láttam már ellenőrt (Volánbusz 800-as járat), nem csak este 8-ig dolgoznak.
2013. ápr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!