Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vidéki vagyok, munka Pesten?

Vidéki vagyok, munka Pesten?

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok. Pesttől 40 km-re lakom, de MÁV-al közvetlen bejutok a Nyugatihoz. Az lenne a kérdésem, hogy hogyha kapok munkát Pesten, akkor a cég köteles kifizetni a 86%-át a havi bérletnek? Keresgéltem neten, de mivel a szabályok változhatnak, azért tettem fel a kérdést, hogy hátha tudja valaki, mi a jelenlegi felállás. A válaszokat előre is köszönöm!:)
2013. márc. 8. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Ez abszolút munkáltatótól függ. De nem sok csinálja ezt. Inkább pesti lakosokat keresnek és vesznek fel, úgy megspórolják az utaztatást.
2013. márc. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Én meg épp vidékre akartam volna elhelyezkedni, pest megyébe, de ott meg az volta baj,hogy nem odavalósi vagyok.
2013. márc. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem köteles. Nemcsak Pesten nem, sehol nem köteles. Én vidéken járok másik városba dolgozni, nekem fizetik a 86%-ot, apukám is ugyanabban a városban dolgozik, neki nem fizetik. Ez is csak egy lehetőség, mint a cafeteria.
2013. márc. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hm, hát ez mondjuk nem hangzik jól. Én is arra következtettem, hogy Pestre inkább a pestieket veszik fel, de ma például behívtak egy állásinterjúra Pestre.

Ott nem fogok rákérdezni, ha mondanák maguktól, az jó lenne:D Mondjuk tudnék neki nagyon örülni, ha ez a cég pont olyan lenne, mert havi 30 ezer csak a MÁV-ra, hááát... hogy is mondjam? Elég durva:(

2013. márc. 8. 10:41
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Az is lehet hogy találnál olyat aki ugyanonnan jár be Pestre autóval. Több ember egy autóban, osztódik a költség, szerintem az autó tulajának is érdeke a kisebb utazási kiadás.
2013. márc. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez munkától is függ. Vendéglátásban nem fizetik a bejárást, még a Pestinek sem a bérletet.
2013. márc. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5. hozzászóló! Igazad van:) Jó ötlet, csak az a baj, hogy én itt nem nagyon ismerek senkit:S Édesapám inkább, majd ha elnyerem az állást, akkor tőle megkérdezem, hogy tud -e olyanról, aki autóval jár fel Pestre.:)

Felmentem a MÁV oldalára, és ott a bérletáraknál alul van hivatkozó kormányrendelet, megnyitottam, és nekem abból az jött le, hogy fizetniük kell... most nem tudom, hogy mi van:D De inkább nem kérdezek rá bent az állásinterjú során. Mindenkinek köszönöm a válaszát, küldök mindenkinek egy zöld pacsit:)

2013. márc. 8. 11:40
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj, hogyha fizetniük is kellene, sok cég akkor sem fizet. A dolgozó meg vagy kussol, vagy holnaptól már munkanélküli. Nemtom milyen településen laksz, de ha 40 km-re van Pesttől, akkor tuti hogy járnak be arra dolgozni.
2013. márc. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom miért kell felvonultatni ennyi baromságot, már bocsánat.


Törvény kötelezi a munkáltatót arra, hogy minimum a 86%-át fizesse a helyközi bérletnek abban az esetben, ha a munkavégzés helye és a munkavállaló lakhelye nem egy településen található!

Minden egyéb duma csak sallang.

2013. márc. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

ma 20:11

Te lepetéznél ha tudnád hogy mennyi mindent nem adnak meg amit törvényileg meg kellene adni. Mondhatsz bármit, ez nem levegőbe beszélés hanem tapasztalat.

2013. márc. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!