Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Azt olvastam, a MÁV-nál, hogy...

Azt olvastam, a MÁV-nál, hogy kerékpár szállítása esetén legalább 30 nappal előbb meg kell venni a jegyeket. Lehet így is?

Figyelt kérdés

Ez szerintem hülyeség. Ha teszem azt túrázni megyek, akkor nem tudom, hogy mikor érek el az adott célba. Lehet, hogy defekt jön közbe, kicsit félrenézem a térképet, stb.


Azt is hallottam, hogy nem szükséges jegyet venni, az utolsó vágány hátuljában szállítható fejenként 1 kerékpár ingyenesen. Ez igaz?


2013. febr. 1. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyik sem igaz. Nem kell előre megvenni a kerékpárjegyet, és a kerékpárszállítás sem ingyenes hanem fizetős.


Azonban az igaz, hogy ha nincs kerékpárszállító kocsi akkor a vonat első és utolsó peronján lehet 2-2 bringát vinni, kivétel 1.o. kocsi és feláras vonatok. (Egyes feláras vonatokon van kerékpárszállító kocsi!)

2013. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Féligazságok.Jegyet kell venned mindenképpen, de csak az első vagy az utolsó peronon szabad szállítani a biciklit, kivéve, ha van külön bicikliszállító kocsi.Ilyen csak úgy véletlenül nem szokott lenni,hanem,ha egy nagyobb társaság szeretne biciklit utaztatni,azt 30 nappal korábban meg kell rendelni,melyik menetrendszerinti vonatkoz kérik.A többi stimmel.
2013. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha nincs kerékpárszállító kocsi, akkor ingyenes a bicikliszállítás, vagy akkor azt a jegyvásárlásnál külön jelezni kell?
2013. febr. 1. 22:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Ejha, ez elég HOAX gyanús. Én ilyenről sosem hallottam. Honan szerezted az értesülést?
2013. febr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Így már értem! Köszönöm szépen! Mentek a kezek.
2013. febr. 1. 22:10
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ilyen csak úgy véletlenül nem szokott lenni,hanem,ha egy nagyobb társaság szeretne biciklit utaztatni,azt 30 nappal korábban meg kell rendelni"


Menetrend szerint is közlekednek bicikliszállító kocsik, nem kell ahhoz társaság.


És 30 nappal sem kell előre bejelenteni, sokszor ha 1-2 nappal előre szólnak, és van kocsi, és el is tudjuk küldeni, akkor el szoktuk fogadni a kocsi megrendelést.

2013. febr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs kerékpárszállító kocsi, akkor ingyenes a bicikliszállítás, vagy akkor azt a jegyvásárlásnál külön jelezni kell?


A bicikliszállítás semmilyen esetben sem ingyenes. Minden vonaton első és utolsó kocsijában szállítható 2-2 kerékpár, kivéve: pótjegyes vonat, 1. osztályú kocsi, az esetben, ha 1. osztályként közlekedik, amennyiben az 1. oszt kocsi 2. osztályként közlekedik, akkor abba is szállítható kerékpár.

Ezenfelül pótjegyköteles vonaton is szállítható, ha a menetrend tartalmazza ezt.

Remélem tudtam segíteni!

2013. febr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most már tiszta.
2013. febr. 3. 22:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!