Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 24 órás Budapest bérlet...

24 órás Budapest bérlet napját átírtam pár nappal későbbre, de nem lehet észrevenni. Bebukhatok-e bárhogyan vele? (Mondjuk az oldalán levő kódot bejelentik-e, hogy már fel volt használva? )

Figyelt kérdés
2012. dec. 15. 01:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt te csak hiszed higy nem lehet lebukni vele... Ennél azért már elörébb jár a technika.

Ráadásul ha elkapnak, és el fognak kapni, akkor közokirathamisításért elõkapnak.

2012. dec. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 darujev ***** válasza:

Egyrészt.. 24 órás jegy, bérlet a kéthetinél kezdődik.

A qr kód, illetve a jegy sorszáma alapján is meg lehet tudni, hogy mikor, hol és milyen érvényességgel lett kiadva az adott értékcikk. Az más kérdés, hogy az ellenőröknél nincs cucc amivel be tudnák olvasni, sajnos.. de ha esetleg kiszúrják a módosítást még lehet belőle baj.

2012. dec. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Legtöbb ellenőr nem is nézi, mit mutogatsz neki. A földalatti bejáratánál egyszer kipróbáltam, hogy egy kis bérletméretű kék karton-lapocskát (Tanuló bérlet kék) mutattam fel. Rá se nézett, csak látta hogy mutat valamit. Másik érdekes eset: 2-es villamoson jött az ellenőr. A diákigazolványomat mutattam neki, véletlenül, a Hatósági ig. helyett. Észre sem vette.

Régebben, amikor még nem hatóságival, hanem bérlettel utaztam, gyakran kíváncsiságból a régit mutattam be. 10-ből kb 3 ellenőr vette észre, de akkor persze mutattam is az újat.

Persze nem azt mondom, hogy hamisíts és egyik ellenőr sem nézi meg. Van ahol nagyítóval nézi.(komolyan!!)

2012. dec. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez komolyan a legnagyobb lúzerség... Inkább bliccelj, az nem büntetőjogi kategória...
2012. dec. 17. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!