Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nincs a bérletemhez bérleti...

Ha nincs a bérletemhez bérletigazolványom pár napig, akkor megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Szombaton kezdek egy cégnél dolgozni egy városban, azonban én a várostól 15 km-re lévő faluban lakom. Amikor szombat reggel felszállok majd a buszra, akkor tudok venni magamnak bérletet, de bérletigazolványt sajnos nem. Azt majd csak a városi pályaudvaron tudok. Az azonban hétvégén nincs nyitva. Csakhogy én szombaton és vasárnap is dolgozni fogok és azt meg nem akarom, hogy szombat-vasárnapra veszek jegyet, aztán hétfőn csak a bérletet, mert akkor 4x310Ft-ot dobok úgymond a kukába, azt a cég sem fizeti ki. Csak a bérletet. :( Szerintetek nagy baj, ha a hétvégén bérletigazolvány nélküli bérletem lesz, aztán hétfőn veszek csak hozzá igazolványt?

2013. jan. 31. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg telefonon az adott közlekedési vállalatot. Az hogy itt mit mondunk nem releváns főleg hogy nem írtad meg melyik szolgáltatóról van szó.
2013. jan. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Somló Volánról

Amúgy igen, fel akarom reggel hívni őket, csak erősen tartok tőle, hogy magasról tesznek majd a problémámra. Legyintenek majd és azt mondják, hogy oldjam meg, ahogy akarom, de az igazolvány kell a bérlethez és kész. :(

2013. jan. 31. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Normális kaller ezért nem fog szarozni, viszont ha elveszi a bérleted az nettó szopás. Két verzió van, vagy reménykedsz hogy nem jön kaller (hameg jön akkor normális), vagy kicsengeted az 1240ft-ot.
2013. jan. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem kockáztatnám meg a minimum 5000 Ft-os büntetést 12xx forint miatt.
2013. jan. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A bérletszelvény utazási igazolvány nélkül nem érvényes, a számát rá is kell írni a szelvényre.


Felszálláskor a buszvezető valószínűleg nem fogja kiszúrni, de az ellenőrnek van ideje tüzetesen megnézni. Ha normális nem fog ezért büntetni, de ha már úgy száll fel, hogy "Ma mindenképpen meg kell valakit vágnom, mert nincs meg a megfelelő statisztika..." akkor tutira írja a csekket.

2013. febr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!