Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megtehetem-e azt, hogy Budapes...

Megtehetem-e azt, hogy Budapest bérlettel utazom a vonaton a legutolsó állomásig a városban, és csak ettől az állomástól kezdődve van érvényes jegyem Nyíregyházáig (így olcsóbb)?

Figyelt kérdés
Amennyiben a legutolsó állomás előtt kérik a jegyem, egyszerre felmutatom a Budapest bérletem és a a vonatjegyem.
2009. aug. 31. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha googleban jól utána nézel, akkor kiderül, hogy a Budapest bérlet egy nagy kalap szar, mert arra, amit te szeretnél, pont, hogy nem jó. Az csak jól hangzik, hogy máv meg minden. Mert csak bizonyos kijelölt elővárosi vonatokra érvényes. Szóval be lettünk szopatva, drágábban veszünk bérletet és majdnem használhatatlan.

Más kérdés, hogy nem valószínű a kalauz érkezése olyan hamar, de mióta tudom, azóta nem merem ezt csinálni, mert fosnék... meg ha bunkóval futok össze még jól meg is büntet. Nem alapozok egynek a jó indulatára sem.

2009. aug. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Kedves első válaszoló kicsit eltévedett....

Megteheted, én Budapest-bérlettel szoktam venni a jegyem amikor Székesfehérvárról megyek fel Budapestre. Annyit kell csak tenned, hogy megmondod, Budapest-bérlettel kérsz jegyet Nyíregyházáig. És még a Budapest bérletedet sem kell felmutatni, tőlem sem szokták kérni, mert a jegyen rajta van, hogy BKSZ-es...

2009. szept. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
még ott az állomáson veszel egy jegyet onnan kérve, ahonnan már nemérvényes a bérleted, és ennyi. meglehet csinálni, énis csináltam már ilyet
2009. szept. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Te tévedtél el, mert valóban kérhető a kiegészítőjegy a bérlethez, 100kmen belül. Nyíregyháza enyhén messzebb van. Te Székesfehérvárad viszont 64km. Te ezért vehetsz. Ő meg nem.

Azonkívül a Bp.-Székesfehérvár vonal benne van a kijelölt vonalakban, amin érvényes. Légyszíves nézzél már utána mielőtt olyat mondasz, ami nem is érvényes, mást ezért megbüntethetnek. Az egy dolog, hogy azon a vonalon, amin te közlekedsz épp jó, csakhogy van még egy pár másik is, amin nem.


[link]

2009. szept. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

Jegyet szoktam venni, nincs bérletem...

Valóban tévedtem, elismerem. Ezért elnézést is kérek. De leszedni akkor sem kell a fejem.

Egyébként Tapolca 170 km -jócskán kiesik a 100km-es határból-, mégis igénybe lehet venni rajta a Budapest bérletet....

2009. szept. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hát amit az első válaszoló írt, hogy nem valószínű hogy budapesten belül érkezik a kalauz. Volt, hogy jöttem le szegedre, és Cegléd közelében jött először a kalauz, van, hogy a vonat indulásakor. Akkor már érdemesebb azt csinálni (az én esetemben mondjuk), hogy ha szegedről megyek bp-re, akkor csak ferihegyig kérem. Mert mindig az új felszállóktól kérik, aztán csak lapítok. De még nem próbáltam, pedig 2 éve rendszeresen járok fel-le. És megfigyeltem, gond nélkül menne...
2009. szept. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Alapból 100km-es határon belül lehetséges a BKSz bérlethez kiegészítő jegyet venni. Persze ez nem mindenhol van így, a honlapjukon fennvannak a határállomások. (A 100km-es körzet állomásai) Mellesleg a vonatok menetrendjében is benne van, hogy mettől meddig vehető igénybe BKSz bérlettel.


Ha ezeken túl szeretnél menni, akkor a budapesti határállomástól elég kérned a jegyet, addig ugyanis van bérleted, így bármilyen távolsági vonatra érvényes a jegy. Hangsúlyosan ekkor már nem kiegészítő, hanem egy külön jegy a határállomástól.


A nagy kivétel, ha IC-n utazol. IC,EC,expresszvonatra nem érvényes a bérleted, így itt nem használhatod fel egyáltalán, mellesleg a pótjegyet sem adják ki bérlethez. Ez a hivatalos álláspont. Én javaslom, hogy aki teheti utazzon ezzel a bérlettel ne csak MÁV hanem Volán járatokon is, mert sokszor jelentős időt lehet nyerni ezekkel, csak az átlagutas a BKV-ra van szoktatva.

2009. szept. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!