Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy müködik a vasúti sorompó?

Hogy müködik a vasúti sorompó?

Figyelt kérdés
De most komolyan :D minden nagyképű és feleslegesen, szándékosan undok, okoskodó megnyilvanulások és válaszok nélkül!!! Kézi vezérlésű vagy automatikusan, egy érzékelő segítségével működik? Legalábbis én eddig csak ilyesmi variációkat tudtam elképzelni. :D feszült figyelemmel és érdeklődéssel várom a válaszokat. :D

2013. jan. 16. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos távolságra (gondolom 1km-re) az átjárótól mindkét irányba van 1-1 érzékelő. Mikor áthalad felette a szerelvény, vált a lámpa és lezáródik a sorompó.
2013. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szuupeer, köszönöm :) valami ilyesmit képzeltem el, de már nagyon fúrta az oldalam a kíváncsiság. :D
2013. jan. 16. 21:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokféle van. Van ahol még kézi sorompó van, amit rendesen tekernek és úgy megy le-fel. Ezek általában a teljes sorompók. A fénysorompók, ahol lámpa is van, azok többnyire automaták. Hogy az érzékelők mennyire vannak, az függ a vonatforgalomtól és az átlagos sebességüktől is. Ahol hosszú nyílt pálya van és akár 100-120-160km/h-val (30-45m/s, 2-3km/perc) közlekednek a vonatok, ott nyilván messzebb van az érzékelő, mint egy olyan helyen, ahol csak 30-50-nel mennek a vonatok. Magában a vonatban is lehet jeladó, amivel képes a sorompót vezérleni. Sőt, újabban GPS is van már itt Magyarországon is a vonatokban. Lehet is nézelődni:

[link]

2013. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Kézzel letekerik a teljes sorompót akkor, amikor az az állomásra beérkezett vagy az előző szolgálati helyről lejelentik a vonatot (ill. esetenként meghatározott idővel a jelentés után). Vonat elhaladása után sorompót feltekerik.

2. Néha a vonat személyzete kezeli a teljes- vagy a fénysorompót is. Vonat megáll, kalauz vagy tolatásvezető le, útátjáró lezár, vonat át és megáll, átjáró nyit.

3. Az állomási fénysorompókat akkor zárják le, amikor a vonatnak beállítják a szabad jelzést. Az állítás vagy az állomásról, vagy a területi forgalomirányító központból történik.

4. A nyíltvonali sorompók érzékelik a vonat érkezését és számolják az átjáró előtt és után áthaladó tengelyeket, így akkor nyitnak, ha minden kocsi átért. A vonat vezetője a jelzők jelzéseiből tudja, ha egy átjáró valamiért nincs lezárva.

2013. jan. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ez aranyos, ahogy fél a kérdező, de megértem, amilyen emberek vannak... Mondjuk a vasútbuz|k roppant elnézőek, mert nem semmi az a perverzitás, amivel imádják a vonatokat :DDD Hála isten, én nem tartozom közéjük :D

Gondolom, ezek érdekelnek majd:

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=tbgWTP3x3WE

2013. jan. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jah, az első videó ám ez akart lenni: http://www.youtube.com/watch?v=nFS3ClbBvbw
2013. jan. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Huu, koszonom mindenkinek a kielegito valaszokaat :D :) megoldodott szamomra a "rejtely" :D koszonom:)
2013. jan. 18. 06:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!