Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az Ikarus világhírű vállalat...

Az Ikarus világhírű vállalat volt?

Figyelt kérdés
2012. okt. 28. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hát , az USA-ban is ismerik , meg egy tucat más országban.Szóval igen , világhírű volt.
2012. okt. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

És egy csomó országban a mai napig üzemelnek.

Idén Kairóban láttam nem egyet.

2012. okt. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1976-ban a Német Demokratikus Köztársaság teljesen felszámolta saját autóbusziparát, csak az Ikarus buszok vásárlására, illetve azok ottani gyártására rendezkedett be.
2012. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Világhírű volt.
2012. okt. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Buszoknál nem tudom mi volt a helyzet, de magyar vasúti személykocsikat fotón láttam olyant, amitől leesett az állam. Nem is egyet. Buszokat meg élőben a BNV-n a 70-es, nyolcvanas években. Pofára olyan jókat, hogy ha ma olyanra cserélnék a BKV buszait, nagyobb durranás lenne, mint az Alstom szerelvényei. Műszakilag mennyire voltak korszerűek, megbízhatóak, nem tudom.

De azt igen, hogy vonatainkat a gazdag arab országokban is el lehetett adni, s az Ikarusok is sok országba eljutottak. Amerikában talán dupla-csuklós is jár (vagy az nem Ikarus?). Persze a nagy buszgyárakkal nem versenyezhetett. A gyártókapacitás volt szűkösebb, s persze a kutatásra sem tudtak annyit költeni, mint mondjuk a MAN, vagy a VOLVO.

2012. okt. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom,annak idején a világ 4. legnagyobb buszgyára volt.S talán jelent valamit az is,hogy amikor Uruguayban volt a foci vb,Ikarusokat vettek a csapatok és a szurkolók mozgatására!!

Ezek az infók nem biztosak,de én ezt hallottam!

2012. okt. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az Ikarus világhírű volt és még ma is az. Még lazán futnak a 200-as sorozatú Ikarusok. Igaz,hogy kicsit kopott, kicsit zörög, de kevesebbet fogyaszt, mint egy új alacsonypadlós Volvo, és gyorsabban is tud menni. A 30 éves Ikarusok megbízhatóbban üzemelnek, mint a 10 éves nyugati sz*rok...
2012. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Ez így igaz! Teljes mértékig egyetértek. :)

2012. nov. 1. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!