Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Észreveszik-e a BKK ellenőrök,...

Észreveszik-e a BKK ellenőrök, illetve az akácfa utcai pénztárosok az alábbi "turpisságot"?

Figyelt kérdés

Barátnőm öccsének lejárt a BKK bérlete, erről persze hétfőn reggel suliba indulás előtt értesítette az édesanyját, esély nem volt venni egyet. Az édesanyának be van csípődve egy ideg a hátában és szabin van, szóval autóba sem ülhetett, hogy elvigye a 14 éves fiát az iskolába. A következőt tették: mivel barátnőm későbbre jár be (negyed 9), ezért anyuka mondta neki, hogy vegyen Hűvösvölgyben egy diákbérletet. Az öccs háromnegyed 8-ra jár iskolába, a bérletet barátnőm háromnegyed 8 és 8 között valamikor tudta megvenni. Anyuka szerint így ha a srácot megbüntetik reggel suliba menet, akkor mondhatja, hogy van ám bérlet, és mivel tényleg van, elég a 2000Ft-ot befizetni. Szerintem meg csak feltűnik valakinek, hogy nem stimmel valami. Mert ha tegyük fel két perccel előbbi dátumú a bérlet az rendben van, de hogyan kerühetett a srác két perc alatt Hűvösvölgyről mondjuk a Mechwart ligethez (arrafelé kell mennie)?? És ha megvette, hogyan hagyhatta otthon??

Vagy nem is figyelnek ilyenekre?


2012. okt. 9. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Láttál te már bérletet??? Csak dátum van rajta, időpont nincs
2012. okt. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

elmesélem az én történetemet: koleszosvoltam, pesten csak átutaztam. az állomáson ahol leszáltam ott nem volt csak egy automata meg egy ujságos.. adott egyik napon hogy az automata nem müködött és az ujságos zárva volt... körbe jártam az egész állomást lehet e valahol másik automata.. nem találtam felszálltam metrora... persze deáktéren átszállásnál voltak mindenhol ellenőrők... én hülye meg odamentem az egyikhez és modntam hogy xy állomáson nem müködött az automata az ujságos zárva volt, de felmegyek itt és veszek jegyet (gondoltam tök mindegy így is ugyis annyiba kerül) erre a kedves hölgy közölte velem hogy vehettem volna az állomásfönöknél mert hogy az mindenhol van... (következő utazásnál kiderült hogy az állomás fönök egy zárt ajtó mögött lehuzott "redőnynél" tv-t nézeget-vagyis egy sima átutazó még véletlenül se tudja hogy az a helység használatban van-)


nah mindegy már irta is a hölgy fel az adatokat, hiába mentegetőztem... végül csak annyit mondott hogy vegyek egy bérletet a héten menjek be a központba valahol kukutyinfalván pesten belül (mondja ezt egy átutazónak aki csak a metro aluljárót ismeri pestből) és mutassam be és akkor nem a 12 ezer ft-ot kell befizetnem csak 2000-ret... mindezt tegyem ugy hogy vasárnap 14re érek fel pestre pénteken meg 17re...


szóval ők csak azt nézik hogy van e nincs e

2012. okt. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az meg sem fordult a fejükben, hogy aznap reggelre vesz 2-3 vonaljegyet és majd délután veszik a bérletet? Jááj :)
2012. okt. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Láttam már bérletet Kedves Első, és pl azon a bérleten, amit MÁV pénztárban veszel (igen, lehet venni MÁV pénztárban is BKK bérletet, sőt napi-, hetijegyeket is, bár ezek szerint ez meg neked újdonság...) van időpont is. Abban igazad van, hogy egyéb BKK pénztárban kapható bérletet közelről még nem láttam, azt tehát nem tudhattam, hogy azokon nincs időbélyegző.

Másik dolog, hogy nem kívánom, hogy megbüntessék őket. Csak kíváncsi voltam, vajon figyelnek-e ilyen "logikai bukfencekre".


Második, akkor ezek szerint tényleg csak azt nézik, hogy adott napon volt-e:)

2012. okt. 9. 14:17
 5/7 A kérdező kommentje:
Hidd el, ott voltam reggel és erre sem volt esély:D Már indult a srác (fél percen belül a megállóban kellett lennie, hogy elérje a buszát), ajtóban még megkérdezte anyuka, hogy "bérleted megvan?", "megvan anya, itt van, ránéz, és akkor kiált fel, hogy hát ez már lejárt" Anyuka meg ilyen "Aer you fucking kidding me?" fejjel nézett:D
2012. okt. 9. 14:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A BKK értékesítési rendszere regisztrál minden bérletvásárlást, azaz a bemutatott bérletről megállapítható, hogy percre pontosan mikor vették. Ha ez az időpont későbbi, mint a büntetés időpontja, akkor nem fogadják el utólagos bemutatásra.


Azt nem tudom, hogy az alvállalkozók által működtetett pénztárakban is regisztrálják-e a vásárlásokat. De mondjuk a MÁV-Start és a Volánbusz által eladott BKK-bérletek esetén biztosan rá van nyomtatva a pontos időpont.

2012. okt. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért veszel jegyet/bérletet, mert az ellenőrök így nem kötnek beléd, hanem mert a segged alá tolnak egy buszt amivel el tudsz menni suliba és nem kell gyalogolnod...
2012. okt. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!