Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mekkora pénzbírságra számíthat...

Mekkora pénzbírságra számíthat körülbelül az a személy, aki kárt okozott járművemben és elhajtott?

Figyelt kérdés
Az eset annyi volt, hogy a motoromnak nekimentek felborították.Kihívtam a rendőröket akik helyszíneltek és ismeretlen tettes ellen indítottak eljárást. Másnap lebukott az illető aki tette. Szerencsére a káromat rendezi, de azért érdekelne mekkora bírságot kap és még mit kap ezért?
2012. szept. 30. 07:59
 1/5 A kérdező kommentje:
elnézést kérek mindenkitől rossz kategóriába raktam.. de aki tud rá az kérem válaszoljon fontos lenne
2012. szept. 30. 08:00
 2/5 anonim ***** válasza:

5-150eFt-ig terjedő pénzbírság.

Inkább magasabb érték lesz, a cserbenhagyás miatt.

Konkrét példát 1-et tudok mondani, ami kisvárosunkban történt, ott 70eFt volt a büntetés, mikrobusszal tolatott személyautónak.

2012. szept. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pénzbírság, plusz baleset okozása miatt jónéhány büntetőpont.
2012. szept. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"plusz baleset okozása miatt jónéhány büntetőpont.+

+ cserbenhagyás.

2012. szept. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%

"Cserbenhagyás akkor valósul meg, ha a közlekedési balesetben érintett jármű vezetője nem áll meg a helyszínen, illetve úgy távozik onnan, hogy nem győződik meg arról hogy van-e a helyszínen segítségnyújtásra szoruló sérült személy. A cserbenhagyás tehát a megállási és meggyőződési kötelezettség elmulasztását jelenti egy olyan baleseti szituációban, amely magában hordozza a sérülés bekövetkezésének valószínűségét."


Megint megjöttek az okosok. Ez egy sima közúti baleset okozása szabálysértés, ahol súlyosbítja az összeget az, hogy elhajtott a helyszínről. Első voltam.

2012. szept. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!