Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonattal vagy busszal járjak...

Vonattal vagy busszal járjak iskolába?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kezdem az iskolát és nem tudom, hogy busszal vagy vonattal járjak be. Időben mindkettő megfelel, árban is majdnem ugyanannyi lenne.

(busz/vonat előnyei/hátrányai?)



2012. aug. 1. 15:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
55%
Csak a MÁV.
2012. aug. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 intrepid ***** válasza:
68%
Vonat. Kényelmesebbek az ülések, van WC, nagyobb biztonság, nagyobb menetrendi megbízhatóság.
2012. aug. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Én is a mávra szavaznék.
2012. aug. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a gyors válaszokat!
2012. aug. 1. 17:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát attól függ, hogy milyen busz (gyorsjárat vagy minden fánál megálló levegőtlen busz) vagy hogy milyen vonat (ősi lepukkant vagy a modernebb). Meg szerintem vedd figyelembe a megálló lakhelyedtől és a sulidtól való távolságát.
2012. aug. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Egyáltalán nem mindegy, hogy pontosan honnan és hova akarsz járni, és milyen szolgáltatók milyen járműveiről van szó. Amúgy meg próbáld ki mindkettőt, aztán amelyik Neked előnyösebb.


Amúgy általánosságban, ha a költség nem szempont, a közúti közlekedés rugalmasságával a vonatozás semmilyen előnye nem versenyezhet.

2012. aug. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindkét megoldás (vonat,busz) megállóhelye közelbe esik az iskolához. Reggel sem kell sokat sétálnom, egyikhez sem, szinte ugyanannyi távolságban van mindkettő... ezért gondolkodtam el a választáson.
2012. aug. 1. 22:26
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Csak a vonat. Az kényelmes, gyors, a busz kényelmetlen, lassú, és tömegnyomor van rajt.
2012. aug. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, melyik tetszik. Én a tágasabb vonatra szavaznék, de sajnos a késések inkább a vasúti közlekedés ellen szólhatnak. Amúgy meg szégyen, hogy ebben a szerencsétlen országban nem hogy nem valósult meg a tarifaközösség a vasúti és a busztársaságok között, de igazából még szó sem esik róla. Így muszáj választanod, amikor hó elején bérletet veszel.
2012. aug. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
19%

Már megvalósult a tarifaközösség. Ha vonattal mész 10 km-t is x Ft, meg ha busszal mész is x Ft. Az már másik kérdés, hogy a sín minden felé megy, csak arra nem, amerre kellene, így y km kerülővel picit drágább, mint a busz.

Én busszal mennék, utálom a vonatot. Ill. a vonatra felszállhat bárki, a buszra azért nem.

2012. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!