Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapest méretéhez és lakosság...

Budapest méretéhez és lakosságához elég lenne egy kb.70 km-es metróhálózat?

Figyelt kérdés
A jelenlegi 32 km.
2012. júl. 25. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, de ha jól lenne kialakítva, szerintem a jelenlegi hálózat is bőven ki tudná szolgálni maximálisan az igényeket.
2012. júl. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz metró alatt egyáltalán? Azért fontos ezt definiálni, mert szerintem komfort tekintetében nincs nagy különbség egy földalatti vasút (azaz metró), egy sűrűn közlekedő városi gyorsvasúti vonal és egy tramtrain rendszer között. Mindezek kombinálásával gyakorlatilag a jelenleg is létező metró-, HÉV- és vasúti hálózat is bőven le tudná fedni a várost. Ha összeadod ezeknek a hálózathosszát, már most 150 km körül tarthatunk szerintem. Mondezt helyenként tramtrain vagy legalábbis egy valamelyest felgyorsított villamosvonal kellene, hogy kiegészítse (pl. Hűvösvölgy).

Persze egyáltalán nem olcsó és egyszerű ezeket az eltérő karakterisztikájú és funkciójú rendszereket integrálni és városi közlekedésre alkalmassá tenni, de szerintem még mindig célszerűbb, mint emmentálivá lyuggatni a várost.

2012. júl. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon gazdag város lennénk, akkor szerintem a következőket lehetne csinálni: 2-es metrót összekötni a gödöllői HÉV-vel; 3-ast meghosszabbítani Káposztásig és Ferihegyig; 4-est kivinni Újpalotáig, Budán pedig mehetne egy szárnyvonal Budafok felé, egy másik pedig Budaörsre a bevásárlóközpontokhoz. 5-ös metróra is szükség lenne, sőt nekem van egy olyan vízióm is, hogy Rákoskeresztúrról a Jászberényi úton és a Baross utcán keresztül is jöhetne egy 6-os metró a belvárosba, majd fel Hűvösvölgybe. Nade ezek már annyira irreális elképzelések, hogy nincs is értelme gondolni rájuk. Mindenesetre én annyira utálom a minden fánál megálló, csigalassú villamosokat, hogy minden vágyam lenne eltüntetni őket teljesen, maximum nosztalgiából maradhatna pár vonal mutatóba.
2012. júl. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értek veled egyet, egy fejlett villamoshálózat majdhogynem felveszi a versenyt a metrókkal.

A német városok köztudottan az egyik legjobb tömegközlekedési hálózattal rendelkeznek, s legtöbbjüknek a villamoshálózat az alapja.

2012. júl. 26. 01:47

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!