Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy jutok el a Margitszigeti...

Hogy jutok el a Margitszigeti Atlétikai Centrumba?

Figyelt kérdés

Július 24.én szeretnék vidékről felmenni a Pont Ott Partira. Le tudná nekem írni valaki részletesen, hogy melyik tömegközlekedési eszközökre kell felszállnom? Minden információ érdekel, mert nagyon nem vagyok jártas a pesti közlekedésben. Egyáltalán a nyugati vagy a keleti pályaudvaron érdemes leszállnom a vonatról?


Előre is köszönöm a segítséget! :)


2012. júl. 16. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tudsz akkor szállj le a Nyugatinál. Ott keresd meg a pályaudvar mellett a 26-os buszt, az bevisz a Margit-szigetre. Ahogy bekanyarodik a szigetre szállj le az első megállóban. A másik oldalon lesz a te helyed. :)
2012. júl. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is a Nyugatit javaslom, ha tudsz választani. Azonban az előző válaszolóval ellentétben én inkább a sétát javaslom: mindössze 1,3 km a pályaudvartól a MAC, ami kb.20 perc, ráadásul eléggé kellemes környezetben. A pályaudvart a főbejáraton át, a Nagykörút (Teréz körút) felé hagyd el és indulj jobbra, a közúti felüljáró irányába. Sajnos szintben nem tudsz átmenni a kereszteződésen, ezért menj le az aluljáróba és amennyire tudod, tartsd az egyenes irányt, hiszen a körút folytatásában (a Szent István körút északi oldalán) kell folytatnod utadat. Menj végig a Szent István körúton, amíg eléred a Dunát és vele a Margit hidat. A hídon folytasd utadat addig, amíg eléred a Margit-szigetre jobbra bevezető kis szárnyhidat. E szárnyhídon menj le a szigetre, a bal oldaladon lesz szinte rögtön a MAC. Vélhetően könnyen felismerhető lesz a hely a rengeteg izguló gólyajelötről.


Ha esetleg a Keleti pályaudvarra érkeznél, a pályaudvart a főbejáraton elhagyva menj át az úton, fordulj jobbra és a McDonald's mellett nyíló mellékutcán menj be. Az első sarkon fordulj balra, ott találod a 73-as troli végállomását. Ezzel a trolival el tudsz jutni átszállás nélkül a Nyugati pályaudvarhoz, bár a troliból magát a pályaudvar épületét nem fogod látni. A megálló neve Teréz körút (Nyugati pályaudvar), és a Podmaniczky utcában van. Itt már látni fogod a Nagykörutat a villamossal, itt jobbra fordulva pedig megpillantod a Nyugati pályaudvart. Csak egyenesen kell tovább menned és csatlakozol a fent leírt útvonalhoz.

2012. júl. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a segítséget. :)

Azt hittem nehezebb lesz odajutni, de így, hogy sétálva is viszonylag közel van, megnyugodtam. :)

2012. júl. 17. 19:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!