Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Keleti pu. - ig van jegyem de...

Keleti pu. - ig van jegyem de Szolnokon át szeretnék szállni egy olyan vonatra ami nyugatiba megy. Megtehetem vagy másik jegyet kell vennem? Sos lenne.

Figyelt kérdés
2012. júl. 8. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a km megegyezik, akkor simán átszállhatsz! Biztos ami biztos, írass rá egy útmegszakítást a forgalmi irodában!
2012. júl. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még valami: A Keletiből 20 perc alatt akár metróval, akár trolival egy jeggyel át tudsz menni...
2012. júl. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mehetsz nyugodtan nem kell utmegszakitas sem ha az elso vonattal mesz tovabb.

Raadasul az Szolnok-Ujszasz-Keleti es a Szolnok-Cegled-Nyugati vonal is 100-100km az egyik vonalra kiadott jegy hivatalosan ervenyes a masij vonalon is.

Emellett keleti nyugati es deli dijszabasilag egy allomasnak minosul.

Szumma: utazhatsz batran.

2012. júl. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha szolnokig kezeli a jegyet a kalauz, akkor mindenképp kell útmegszakítást íratni!
2012. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. júl. 9. 19:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha kezeli a kalauz ha nem, NEM kell útmegszakítást íratni feltéve, ha az első úticéljának megfelelő vonattal továbbutazik. Hiszen ilyenkor szimplán átszáll az utazását az átszállás és a csatlakozásra várakozás miatt szakítja meg, melyet NEM kell igazoltatni.


Értem én a segítő szándékot, de aki nem ért hozzá vagy nézzen utána, vagy ne írjon blődséget.

2012. júl. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy amióta eljöttem a vasúttól változtak a szabályok.

Csak logikusan belegondolva: ha a jegyvizsgáló a Szolnok-Nyugati vonalon azt látja, hogy az utas jegyét már kezelték egy olyan vonaton ami egyébként Szolnokon át a Keletibe megy, akkor az utas mivel magyaráza az átszállást? Pesrsze lehet, hogy nem érdekli a jegyvizsgálót a dolog.


Csak hangosan gondolkozom, hál' istennek amióta otthagytam őket, egy évben ha egyszer utazok vonattal!

:D


Közben ezt találtam:

9.4.5. Nem tekinthetı útmegszakításnak, és ezért nem szükséges igazolás

sem:

43

a) ha az utas a menetjegyének megfelelı első csatlakozó vonattal utazik tovább, még akkor sem, ha a várakozás éjszakázással jár,

b) ha az utas más vonatra azért száll át, mert az általa igénybevett

vonat nem áll meg a célállomásán vagy azon a vasútállomáson,

ahol utazását megszakítani kívánja,

c) ha az utas azért száll át, mert a célállomás más vonattal

korábban érhetı el, illetıleg a vonat, amelyen utazott,

nem közlekedik a célállomásig,

d) ha az utas háló- vagy étkezıkocsi igénybevétele céljából

száll át más vonatra,

e) ha az egy útra szóló menetjeggyel rendelkezı utas a budapesti

fejállomások (Budapest-Keleti, Budapest-Nyugati,

Budapest-Déli) egyikén szakítja meg utazását,

f) ha az utas menettérti jegy birtokában a budapesti fejállomások

egyikén szakítja meg utazását, és azt az azonos távolságra

váltott egy útra érvényes menetjegy érvénytartamán

belül folytatja.


Ezek egyike se érvényes a kérdezőre!

:D

Persze csak kötözködök, mert lehet, hogy tényleg toszik rá a jegyvizsgáló!

2012. júl. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jajjj, vasutas kolléga! :)


A legelső pont a kérdezőre vonatkozik:


"a) ha az utas a menetjegyének megfelelő első csatlakozó vonattal utazik tovább, még akkor sem, ha a várakozás éjszakázással jár, "


Ezért hangsúlyoztam többször is:


"NEM kell útmegszakítást íratni feltéve, ha az első úticéljának megfelelő vonattal továbbutazik. "


Ugyebár Keleti És Nyugati fejpályudvar (nomeg a Déli) így díjszabási szempontból mind3 egy állomásnak minősül.

Emeleltt a szolnoki alsó ágra szóló menetjegy a felső ágon utazó utazársa valamint fordítva érvényes ugyanúgy.


(Ahogyan elfogadják az Érd-felsőn át szóló menetjegyet Érd-alsón át és fordítva is. )

Pont azért, ha valamiért időközben az utas meggondolná magát ne kelljen jegyeket cserélgetnie. Ilyen állomásokon (Pl: Szolnok) ez a fajta könnyítés adja is magát.

2012. júl. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!