Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Segitene valaki a budapesti...

Segitene valaki a budapesti tömegközlekedéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Valaki tudna nekem segiteni a tömegközlekedéssel kapcsolatosan? Akár levelezésben is, nagyon fontos lenne! Külföldi vagyok, kirándulni megyek oda, de nagyon nehezen igazodom el, kérlek segitsetek!

2012. jún. 20. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2012. jún. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hallgatlak
2012. jún. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! nagyon szépen köszönöm a segitsôget..szóval a keleti pályaudvartol már valahogy megoldottam a metrot egeszen az Árpád hidig, onnan szeretnénk eljutni a Szentlélek térig, mivel ahogy figyeltem onnan megy busz a Kunigunda útig (118-as), a Kunigunda szállóra szeretnénk eljutni az a cél.
2012. jún. 20. 17:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pontosan hol a szálló, de a legkiszámíthatóbb talán az, ha mész egy megálló a metróval a stadionokig, majd felszállsz az 1A villamosra.

A Google Maps-en és a BKV honlapján tudsz tervezni.

2012. jún. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi köszi :)
2012. jún. 20. 17:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Te tudod ha szeretsz ennyiszer átszállni!



Árpád híd

1Villamos Bécsi út (Vörösvári út) felé

Érkezés: Szentlélek tér H


Szentlélek tér H

Busz - 118 - Útirány: Óbuda vasútállomás

Érkezés: Dinamó utca


Dinamó utca

Sétáljon ide: 1031 Budapest, Kunigunda útja 118

Körülbelül 2 perc (210 m)

1. Haladjon észak irányába innen: Kunigunda útja a(z) Dinamó utca felé

210 m


Az 1-es villamosra felszállhatsz a Hungária körúton is, ahová a 7-173 buszokkal lehet eljutni a Keletitől, így egy átszállással kevesebb (bár ha nincs sok bőröndöd, amit cipelni kell, akkor mindegy mert jegy úgyis csak 3 db kell)

2012. jún. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

No és gratulálok! Szépen, helyesen írsz, nem úgy mint az itteni emberek!

:)

2012. jún. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tájékozódási szempontból a legjobb a következő verzió, amely minden felsoroltnál gyorsabb is (az 1-es villamos elég lassú ugyanis):


Menj a 2-es metróval Déli pályaudvar irányában 5 megállót a Battyhyány térig és szállj át az 5-ös HÉV-re (a mozgólépcső végén rögtön balra, de a H5 matricák is segítenek tájékozódni). A H5-tel pedig utazz 4 megállót a Szentlélek tér állomásig, bármelyik bent álló vonattal. A Szentlélek téren pedig pont a HÉV állomása mellett van a buszok végállomása, itt keresd a 118-ast.


Ez azért jobb útvonal, mert egyrészt nincs benne sehol bonyolultabb aluljárórendszer, ahol nagyon el lehetne kóvályogni (ellentétben azzal, ha a Deák téren és az Árpád hídnál szállják át), màsrészt pedig nagyon jó az utastájékoztatás a metrón és a HÉV-en: automatikus bemondások és részletes térképek segítenek, jók a tájékoztató feliratok.


* a HÉV a helyi érdekű vasút rövidítése, elővárosi gyorsvasút.

2012. jún. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitséget mindenkitől!!!
2012. jún. 21. 08:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!