Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV-n létezik szakaszbérlet?

BKV-n létezik szakaszbérlet?

Figyelt kérdés
Sajnos a weblapjuk elég zagyva, nem leltem releváns infókat. A kérdés annyi, hogy egy vidékről bejáró munkavállaló csak hétköznap reggel oda este vissza irányban utazna a 4-6 villamoson a Nyugatitól a Moszkva térig. Semmi több. Ilyenkor is kell a teljes hónap minden napjának 24 órájára és teljes Budapest területére korlátlan számban jogosító "nagybérlet"? Azt számoltam, hogy vonaljegyekkel is ugyanannyi lenne, mint a "nagybérlet".

2012. máj. 29. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Csak nagybérlet van.
2012. máj. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nincs szakaszbérlet, csak "sima" bérlet. Ha elengedhetetlen a munkához, főnöktől kérj hozzájárulást mint a munkavégzés szükséges eszköze. Vagy vegyél 10-es jegytömböt, olcsóbb mint a vonaljegy.
2012. máj. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Amúgy sejtettem, hogy az egész bkv nem ér egy kalap szart sem, ami a logisztikai szervezést illeti. Kezdem érteni, hogy miért szídják ilyen sokan, ha a díjszabások és a bérletműfajok ennyire nem az igényekhez igazítottak, képzelem milyen lehet rajta közlekedni -,-'


Amúgy a páromnak kellett volna, de marad az agglomerációs munkahelyén. A vonat és a bkv együtt több, mint 30e lett volna. Az autó alig kerül többe...

2012. máj. 29. 21:16
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

Bocsika de félreértettél valamit. Ez Budapest nem vidék, ahol 10 buszjárat van, amire könnyedén kialakíthatsz 1-2 kedvezméynes bérletet.


Budapesten van párszáz járat. Neked csak a 4-es 6-osra kellene nekem meg a 82-es trolira. A következő válaszoló csak a 7-es busz használja az utána jövő meg a 144-es buszt. És folytathatnánk mind az 500 járatal.

A 7-es busz vonala 11-12 km, a másik buszé csak 3. A 7-es busz jár csúcsban 4-5 percenként a 144-es 30 percenként. Adnád a 2 járara egységes áron a kedvezményes vonalas bérletet? Hogyan alakítasz ki egységes, de mégis kedvezményes rendszert?


Elég kedvezményes az, hogy napi 1 vonaljegy árából (320 ft naponta) BÁRMELYIK járatot bármennyiszer használhatod, korlátlanul.

Aki ennél kedvezményesebbet akar, menjen gyalog...

2012. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Elég kedvezményes az, hogy napi 1 vonaljegy árából (320 ft naponta) BÁRMELYIK járatot bármennyiszer használhatod, korlátlanul. "


El tetszett tévelyedni. Egy vonaljegyet egyszer lehet csak használni, nem "bármennyiszer használhatod, korlátlanul"

sajna a vonaljegy nem keverendő össze a napijeggyel.

2012. máj. 29. 22:09
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem más eltévelyedése előtt olvas át újra a bérletet.

30 éve pesten élek, azt hiszem nem kell elmagyaráznod a BKV díjszabását és bérleteinek működését...


Segítség: a havibérletről beszéltem, melynek árát 30 napra leosztva kb 1 vonaljegy ára jön ki.

Azaz egy vonaljegy áráért fel-alá utazgathatsz egész nap oda ahová akarsz.

2012. máj. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

"Szerintem más eltévelyedése előtt olvas át újra a bérletet. "


Akarom mondani: olvasd át újra amit írtam.

2012. máj. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

:) értem én. Végszámítás: sajnos nem éri meg, mert hiába korlátlan a havi bérlet utazhatósága, hétvégén nem lenne kihasználva, hétköznap pedig kétszer 6-6 megálló egy viszonylat villamoson.

A vonat meg plusz 22e, tehát 31-32e Ft/hó lenne a bejárás, ami szinte ugyanannyi, mintha a kocsijával járna be a párom. És azért nem ugyanaz. Pont azért akart tömegközlekedni, mert spórolna. De így nem fog. Úgyhogy egyelőre marad az agglomerációban, ahol most is élünk és dolgozunk.

2012. máj. 30. 11:58
 9/15 anonim ***** válasza:

A vonatbérlet 86%-át a munkáltatónak kell fizetnie.

Plusz 6 villamosmegállót akár le is lehet gyalogolni, max 2 km, 20 perc egy felnőtt embernek.

Persze ti tudjátok :)

2012. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hali. Az a baj, hogy direkt rá lett kérdezve a munkáltatóra, de ő nem fizeti. Maximum 10e-t tud valami kaffetériában adni, ami a vasút kevesebb, mint felét tartalmazza.

A villamosozás vs gyalogláshoz meg annyit, hogy én a tavasszal egy hétig jártam a Blahára úgy, hogy a parkolási ktg miatt inkább vonatoztam és mivel alapból rühellem a BKV-t és az árait, a Nyugatiból gyalog mentem kerek 2km, 30 percre hozza ki az utvonalterv, nekem a gyakorlatban ha kiléptem 20-22 perc alatt megvolt.


A lánynak ez a hely a Moszkva tér közelében, a Vérmező szélén lenne. Az utvonalterv szerint ez 3,3 km a Nyugatitól és 49 perc gyaloglás. Namost ez abszolválható szerintem fél óra alatt is, de mondjuk megértem a lányt, ha nem akar ezek után minden hétköznap összesen majd 7 kilométert gyalogolni akár esőben, fagyban stb.

S mivel a vonatot sem térítik, így matematikai alapon nem érdemes munkát váltania, mert egy sokkal macerásabb bejárós életet élni kevesebb pénzért még akkor sem éri meg, ha egyébként szakmailag és erkölcsileg ezerszer felemelőbb lenne ez az új hely. Szomorú is miatta, mert a hely és a leendő főnökasszony nagyon szimpatikus lett volna.


Amúgy köszi mindenkinek, aki részt vett a téma boncolgatásában.

2012. máj. 31. 06:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!