Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meg lehet szakítani a vonatuta...

Meg lehet szakítani a vonatutat, ha még ugyan azon a napon folytatom?

Figyelt kérdés

Konkrétan a Nyugatiba szeretnék holnap eljutni Monorról vonattal. De Kispesten dolgom lesz előtte. Meg lehet csinálni, hogy ha Kispest előtt odafelé lekezelik a jegyem - amit a Nyugatiig vettem meg - szólok a kalauznak, hogy megszakítom az utat? És akkor ő ezt ráírja a jegyemre, hogy ne legyen gond, ha Kispesttől Nyugatiig találkozom egy másik kalauzzal. Metróval bizonyos okokból nem szeretnék utazni, szóval azt felejtsük el. :)


Lehet, hogy hülyeség, de úgy hallottam, lehet ilyet csinálni. Köszönöm előre is a választ.


2012. máj. 28. 21:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Akkor NEM kell igazolást kérni, ha az eredeti vonatról azért szállsz át, mert az a vonat másfelé megy tovább, vagy ha magasabb szolgáltatás igénybevétele miatt. (például veszel Balatonakarattyán egy jegyet Budapest-Déliig, és elmész egy személyvonattal, ami csak Fehérvárig megy, akkor ott nem kell megszakítást kérnek, hogy folytasd az utad pest felé a KÖVETKEZŐ vonattal. Vagy ha azért szállsz át, mert magasabb kocsiosztályt szeretnél igénybevenni).


Ha azért szakítod meg az utazást, mert valami dolgod van, vagy nem a következő vonattal mész tovább, akkor kell igazolást kérni. Ha ez Budapesten történik, akkor is. Szólj a vonaton a jegyvizsgálónak, hogy meg szeretnéd szakítani Kőbánya-Kispesten az utazást, és akkor vagy ad egy igazolást, vagy megmondja, hogy KöKi-n hol kérd :)

2012. máj. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem egyszerűbb kérni egy jegyet külön Kispestig és külön egyet a Kispest-Nyugati távra?
2012. máj. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Ha ez Budapesten történik, akkor is"


Javaslom okoskodás előtt az üzletszabályzat áttekintését:


Nem tekinthető útmegszakításnak, és ezért nem szükséges igazolás sem:

(...)

ha az egy útra szóló menetjeggyel rendelkező utas a budapesti állomások egyikén szakítja meg utazását.

2012. máj. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Javaslom okoskodás előtt az üzletszabályzat áttekintését"


ezt én is javaslom nekem... MÁV-Start Személyszállítási Üzletszabályzat II. fejezet 9.4.5 pontja: "Nem tekinthető útmegszakításnak, és ezért nem szükséges igazolás sem: (...) ha az egy útra szóló menetjeggyel rendelkező utas a budapesti fejállomások (Budapest-Keleti, Budapest-Nyugati, Budapest-Déli) egyikén szakítja meg utazását"


Tehát ez csak a budapesti FEJÁLLOMÁSOKRA vonatkozik. Ezért Kispesten is kell igazolást kérni. Gondolj bele, ha nem kellene, egy jeggyel gyakorlatilag korlátlan számban utazgathatnék Pesten belül...

2012. máj. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
*ezt én is javaslom neked
2012. máj. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Monorról indultam, és ott azt mondta a pénztáros, hogy Kőbánya-Kipesten KELL igazolást kérni. Így is volt, no problem. Kételyek eloszlatva. ;)
2012. jún. 5. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!