Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szükségem van BKV -s környéki...

Szükségem van BKV -s környéki jegyre 87/187 -es buszon, ha Kamaraerdőig utazom?

Figyelt kérdés

Magasabb családi pótlékos kártyám van (tehát ha kell is, 90% -os kedvezményű kell).

Ha kell venni, hol lehet venni, és lehet-e az utazás előtt 1 hónappal?


2012. máj. 25. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá szükséged, a 87-es teljen vonalára elég a normál bkv jegy.
2012. máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de nekem ilyen "ingyenjegyem" van, magasabb összegű családi pótlékról szóló, pl. MÁV -on nem jó Kelenföld-Déli/Keleti viszonylatban sem, pedig az Bp.-en belül van. :) Zöld jel ment, mert segíteni akartál, csak még nem vok tuti az információban :D
2012. máj. 25. 21:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az igazolványod, ha jól értem, ingyenes helyi utazásra és 90%-os kedvezményű helyközi utazásra jogosít.


A 87-esek teljes útvonala - díjszabási szempontból Budapesten belülinek minősül, tehát a helyi közlekedés díjtételei vonatkoznak rá. (Az ne zavarjon meg, hogy a járat fizikailag elhagyja a város területét, majd a Budaörs felé határvonalat képező úton halad. Ettől még nem számít környéki, más néven helyközi járatnak.)


A MÁV-Start azért problèmás, mert nem helyi tömegközlekedési szolgáltató, ellentétben a BKK buszos szolgáltatóival (pl. BKV, VT-Transman). A MÁV-Start járatai ezért helyközi járatnak minősülnek Budapesten belül is díjszabási szempontból - a Budapest-bérletek elfogadása csak amolyan kivételes dolog.


Ha ezek után azt mondod, hogy ez egy beteg rendszer, akkor én egyetértően bólogatni fogok. Mindenesetre az igazolványod érvényes a 87-eseken.

2012. máj. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt írja: "A jegyek és bérletek érvényesek: Budapest bérlet és napijegyek: vonal teljes hosszán Környéki Helyi bérlet: Budaörsi repülőtér és Kamaraerdő között Környéki 5 km-es és 10 km-es bérletek és vonaljegyek: Budaörsi repülőtér és Szép utca között. A budapesti vonaljegy és átszállójegy a vonal teljes hosszán érvényes."


Na, akkor ez a környéki jegy kire is vonatkozik? :D

2012. máj. 26. 09:07
 5/8 A kérdező kommentje:

Jut eszembe a Szentendrei HÉV -re akkor miért is kellett? :D


Köszi a te válaszodat is, neked is ment zöld :D

2012. máj. 26. 09:08
 6/8 anonim ***** válasza:
figyi, a 87-esen első ajtózás van. Csak rápillant a bérletedre. Ha egyszer feljutottál, akkor oda mész, ahova akarsz. És sem szoktam megmutatni a 240E-n a budaörsi bérletemet, amikor felszállok a Móriczon.
2012. jún. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
kérdés: 272 -esen hogy működik a dolog, TBálintra kell mennem jövő héten, oda se kell környéki jegy? (ott nincs 1. ajtózás)
2012. jún. 18. 12:06
 8/8 anonim ***** válasza:
oda kell, mert elhagyja a Várost
2012. jún. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!