Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha vonaton jegy nélkül vagy...

Ha vonaton jegy nélkül vagy jogosulatlan kedvezényes jeggyel utazok mennyire büntetnek meg?

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:

A teljesárú jegy ára (vagy a teljesárú jegy mínusz a meglévő jegyed ára, ha jogosulatlanul veszed igénybe a kedvezményt), plusz 8000FT pótdíj, ha nem fizeted be 15napon belül akkor 14000FT.


Egyébként a jogosulatlan kedvezményez jegyet a kaller ki tudja egészíteni a vonaton teljesárúra, akkor csak a kettő különbségét kell neki kicsengetned.

2012. máj. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ! és le is szállít a vonatról amúgy? vannak olyan vonalak ahol a jegy többe kerül mint 8000ft akkor jobban megéri ha nem veszek jegyet és kifizetem a 8000ft bírságot:P
2012. máj. 18. 22:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Elvileg akkor szállít le ha nem fizetsz és nem is adod át az irataidat a büntetés kitöltéséhez, de akkor is csak a következő megállónál, nyílt pályán nem tetethet le.


A jegyes történet meg jó is lenne, de írtam hogy a jegy ára +8000ft, tehát ha 9000-be kerülne a jegy , nem veszed meg, és elkap akkor 9+8 azaz 17E-t kell fizetned.


Egyszerűbb ha simán nem adod meg az adataid és leszállsz a következő állomásnál, de rossz esetben rendőri segítséget kérhet, akkor meg fizethetsz, bár én még nem hallottam ilyenre példát.

2012. máj. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"bár én még nem hallottam ilyenre példát."


Soroljak, vagy elhiszitek, hogy elég sűrűn megtörténik?

A jegyvizsgálók sem teljesen hülyék...

2012. máj. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én elhiszem, az ismerősi körömben nem fordult még elő. :)
2012. máj. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszer láttam, hogy konkrétan gépfegyveres rendőrök raktak le egy jegy nélkül utazó társaságot. :) Valamiért eleve a vonaton utaztak ezek a zsaruk az egyébként pofátlanul viselkedő banda legnagyobb sajnálatára.
2012. máj. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Aha. Nekem a néma mesélte, hogy a vak látta a bénát futni. :)
2012. máj. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!