Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi történik, ha távolsági...

Mi történik, ha távolsági buszon közelebbi távra kéred a jegyed, de a végállomásnál szállsz le?

Figyelt kérdés
pl. debrecenről bp-re, de nem budapestre kéred a jegyet, hanem vmi városra, ahol megáll közben, de pesten fogsz leszállni

2012. máj. 8. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Radszol a sofor o sem hulyebol van... En lattam mar ilyet allt a megalloban vart aztan a mikrofonba beszolt hofy a zold polos fiatalembernek vegallomas ha nem valt uj jegyet. Aztan kert uj jegyet a sofor meg szolt neki h legkozelebb ne nezze hulyenek...
2012. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Debrecenből Budapestre pont nem közlekedik közvetlen járat, de ne akadjunk fel ezen :)


Tehát 1. a sofőrök egy részének kellőképpen jó a memóriája ahhoz, hogy feltűnjön nekik a turpisság (és hogy felmérjék, ki az, aki "pofára" hajlamos lehet a bliccelésre) - nem te vagy az első, akinek eszébe jut ez a nagyszerű ötlet.


2. Egy korszerűbb jegykiadó gép számon tudja tartani, hogy az adott járat adott megállójáig hányan vettek jegyet. Ha valakinek odáig szól a jegye, de nem lát leszállót a vezető, az gyanús. Más kérdés, hogy korántsem tudja ezt a funkciót az összes jegykiadó gép.


3. Aki minden szűrőn átcsúszik, eléggé pofára tud esni, ha a buszra felszáll egy ellenőr. (Nem tudom, mennyire vagy törzsutas, azaz mennyire új az infó, de a távolsági buszokon is dolgoznak időnként ellenőrök, akik nem csak az utasok, de a sofőrök munkáját is ellenőrzik, legalábbis jegyvásárlás/értékesítés szempontjából.)

2012. máj. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én vonaton már maradtam fenn véletlenül. Szóltam a kalauznak, még meg is sajnált, eszébe sem jutott megbüntetni. Szerencsére biciklivel voltam és személyvonatról volt szó, így nem volt problémám belőle.
2012. máj. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!